„Pirmas puslapis“ – ar brangiausia Kalėdų eglutė – gražiausia?

Radijo stoties FM99 eteryje laida „Pirmas puslapis“ apie tai, kokios aktualiausios naujienos šiandien pirmuosiuose naujienų portalų ir laikraščių puslapiuose.

ELTA: Gruodžio 1-ąją šalyje prasidėjo švenčių laukimo maratonas. Šalies miestai vieni po kitų rengė įspūdingas pagrindinių miesto eglių įžiebimo ceremonijas, gyrėsi nematytų formų žaliaskarėmis, jas lygino, balsavo. Vilniaus miesto eglė, pripažinta gražiausia ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, savivaldybei kainavo iki 50 tūkst. eurų.

Kaune Kalėdų laukimas šiemet neįprastai nykus – milžiniškos sumos ir iškalbingi pažadai liko neįvertinti. Bendros išlaidos, įskaitant renginius ir įvairias instaliacijas aplink pagrindinę miesto eglę, savivaldybei kainavo 460 tūkst. eurų. Kauniečių teigimu, tokią sumą pinigų buvo galima išleisti kur kas naudingiau.

Šių metų Vilniaus eglė (Linos Geluncevičiūtės nuotr.)

Šiųmetinė Alytaus miesto eglutė vietiniams gyventojams priminė prieš septynerius metus Kaune suspindusią dirbtiniu šerkšnu dengtą žaliaskarę. Nenuostabu, nes idėjos autorius ir 2010 metais Kaune ir šiais metais Alytuje – tas pats. Miestui ši eglutė ir aplink ją įrengtos instaliacijos atsiėjo 30 tūkstančių eurų.

Marijampolės miesto eglei ir aplink ją esančioms dekoracijoms skirta rekordinė – 71 tūkst. eurų suma. Pernai miestas pasipuošė perpus pigiau, bet šiųmetinė eglė, marijampoliečių teigimu, kaip niekad įspūdinga.

Viena iš FM99 eglučių parko žaliaskarių

LIETUVOS ŽINIOS: Vertindama pirmuosius dabartinės valdančiosios koalicijos veiklos metus, prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad jau geriau jokių pertvarkų, nei neparengtos arba kiršinančios visuomenę. Jos įsitikinimu, nemažai sričių atrodo lyg statybvietė, kurioje neaišku, kas, kodėl ir kaip bus statoma. „Idėjos savaime nevirsta rezultatu. Reikia mokėti jas įgyvendinti. Politikoje tai ilgas ir sudėtingas kelias, ištisas procesas – tarimasis, įtikinėjimas, įsiklausymas, kompromisai. Jeigu viso to nėra, net geriausios idėjos lieka pasmerktos“, – interviu „Lietuvos žinioms“ akcentavo prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Komentarai

komentarai(-ų)