„Pirmas puslapis“ – Bankrutavusių kelionių organizatorių klientai pinigus atgaus iš valstybės

 

Antradieniais „FM99“ eteryje klausykite „Pirmo puslapio“. Laidos metu Liudas Ramanauskas ir Emilis Lingė kalba apie pačias aktualiausias dienos naujienas, įvykius šalyje ir pasaulyje. „Pirmame puslapyje“ – spaudos apžvalga, analitika, specialistų ir straipsnių autorių komentarai.

BNS: Vis aštresnė premjero socialdemokratų lyderio Algirdo Butkevičiaus retorika Prezidentūros atžvilgiu gali būti siekis artėjant Seimo rinkimams išgryninti šalininkų ir priešininkų stovyklas, sako politologas Mažvydas Jastramskis. Pasak jo, nėra aišku, kiek pagrįsti premjero teiginiai, kad šalies vadovė žinojo apie teisėsaugos ketinimus nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl kurortų apsaugos zonų panaikinimo, taip pat kaltinimai Vyriausybės diskreditavimu užsienyje, tad daugiausiai visuomenėje šiuo atveju veiks pasitikėjimo faktorius.

15min.lt rašo: Bankrutavusių kelionių organizatorių klientai nuo šiol pinigus galės atgauti iš valstybės. Nuo kelionių organizatoriaus „Go Planet Travel“ nukentėję poilsiautojai prisiteisė iš valstybės tūkstančius eurų. Į teismus keliauja ir kitų žlugusių agentūrų keleiviai. Tokį sprendimą priėmė Vilniaus apygardos administracinis teismas. Iki šiol kompensacijas nukentėjusiems turistams iš dalies apmokėdavo draudimo bendrovės. Pavyzdžiui, „Go Planet Travel“ klientai atgavo tik trečdalį savo pinigų. Kiti – dar mažiau. Tačiau keleiviai teisme įrodė, kad pati valstybė neužkirto kelio nesąžiningiems turizmo paslaugų teikėjams. „Tai beprecedentis atvejis Lietuvoje. Nuo šiol valstybė turės atlyginti žalą, nes taip yra įsipareigojusi savo įstatymais“, – sakė nukentėjusių asmenų teises gynęs advokatas Justas Vilius. Ūkio ministerija sprendimą pažadėjo pakomentuoti vėliau. Advokatas Justas Vilius neabejoja, kad valstybė skųs sprendimą.

„Kauno diena“: Šiandien Kauno autobusuose ir troleibusuose kaip niekada kvapnu. Daugybę miesto viešojo transporto vairuoja moterys, o kokia Tarptautinė moters diena be gėlių? Moteris vairuotojas tradiciškai pagerbia ir jų bendradarbiai bei bendrovės „Kauno autobusai“ vadovai. Sveikinimų jos susilaukia ir iš keleivių. „Labai džiaugiamės savo kolektyvo moterimis“,- sakė „Kauno autobusų“ generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. „Kauno autobusų“ miesto maršrutinius autobusus iš viso vairuoja 429 vairuotojai. Iš jų 14 – moterų. Troleibusus vairuoja 135 vyrai ir 186 moterys.

„Lietuvos žinios“: „Darbiečių“ lyderio Valentino Mazuronio teigimu, jo atstovaujama politinė jėga, nors ir esama įvairių nesutarimų, iki Seimo rinkimų iš valdančiosios koalicijos nesitrauks – nebent iš jos panorės išeiti partneriai. „Visada kartojome, kad jei kam nors nepatinka būti valdančiojoje koalicijoje su Darbo partija, jie turi teisę pasitraukti. Mes išeiti niekada nesirengėme“,- sakė politikas. Valdančiosios koalicijos partnerei Socialdemokratų partijai praėjusios savaitės pabaigoje paskelbus abejones, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė gali siekti šios Vyriausybės subyrėjimo, koalicijai priklausančios Darbo partijos pirmininkas, europarlamentaras Valentinas Mazuronis vakar į šalies politines partijas kreipėsi viešu laišku.

FM99.lt rašo: Šiandien Alytaus miesto savivaldybėje pristatytas E. bilietas ir jo pritaikymo Alytaus miesto viešajame transporte galimybės. Susitikime, kuriame dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės specialistai bei Alytaus miesto vežėjai, UAB „E-verslo klasteris“ atstovas pristatė e. bilieto projektą, kuriame būtų numatytas komposterių viešajame transporte bei švieslenčių įrengimas, duomenų bazių kūrimas, kortelių pildymo sistema ir kiti e. bilieto įdiegimo aspektai.

E bilietas PAGRINDINE.JPG

Šiandien Alytaus miesto savivaldybėje pristatytas E. bilietas ir jo pritaikymo Alytaus miesto viešajame transporte galimybės (AMS nuotr.)

„Šiaulių kraštas“: Šiaulių universitete viešėjo Premjeras Algirdas Butkevičius. Susitikime su aukštosios mokyklos bendruomene nušlavė sklandžiusias abejones: šaliai reikalingas universitetas nebus uždarytas. Jis, atlikęs namų darbus, taps populiarus ir prestižinis. Šiaulių universitete su Algirdu Butkevičiumi lankėsi ir Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojos Rimantas Vaitkus. Jų paklausyti susirinko sausakimša salė aukštosios mokyklos bendruomenės. Atėjo ir miesto meras Artūras Visockas, seimo nariai. „Sklandančios kalbos apie universiteto uždarymą yra netiesa. Vyriausybė laikosi pozicijos, kad Šiaulių universitetas privalo išlikti. Jis reikalingas regionui ir Lietuvai“,- susitikimą su universiteto bendruomene pradėjo Algirdas Butkevičius.

„Klaipėda“: Šią savaitę uostamiestyje vyksta karinės pratybos „Žaibo kirtis 2016“, kurių metu Klaipėdoje treniruosis 3 tūkst. karių, apie 500 pareigūnų ir 200 civilinių institucijų darbuotojų. Vienas iš pratybų organizatorių – ir Klaipėdos miestas. Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo viešųjų ryšių karininko kapitono Tomo Pakalniškio teigimu, „Žaibo kirčio“ tikslas – treniruoti nacionalines pajėgas vykdyti bendras operacijas su Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiais vienetais ir gerinti sąveiką su valstybės civilinėmis institucijomis. „Mes treniruosimės, kai miesto valdžia dar turi visus galios svertus, kontroliuoja savo įstaigas ir gali vykdyti savo darbą“, – paaiškino Tomas Pakalniškis.

Delfi. lt rašo: Apžvalgininkas Rimvydas Valatka, Kovo 8-ąją išvadinęs „bene geriausiu psichodelinių komunizmo idėjų perkėlimo laike projektu“, sulaukė atkirčio. Pasak istorikės Ugnės Marijos Andrijauskaitės, tai nėra komunistų partijos propagandinė šventė – būtent sovietinės okupacijos laikais kovo 8-oji ir prarado savo politinį svorį, palengva tapo diena, kada ne kalbama apie moterų teises, o už buvimą moterimis nešamos tulpės. Rimvydas Valatka rašė, jog „Komunizmo kiaušinėliai Europoje buvo padėti taip sėkmingai, kad dar ir rytoj daugybė kvailių Lietuvoje krykštaus, gėlytes moterims teiks. Bus ir iškilmingų kalbų – TV mergelės jau išvakarėse dūsauja, kad gėlės pabrango, tapo prabangos preke prieš pat tokią šventę. Ar bent vienas kalbėtojas prisimins Lenino draugę Clarą Zetkin? Drąsiau. Ji to nusipelnė. Kovo 8-oji – bene geriausias psichodelinių komunizmo idėjų perkėlimo laike projektas. Išprievartavo, įteikė gėlę ir liepė eiti kovoti toliau. Visų šalių proletarai, vienykitės! Ir už tokius malonius vergijos prisiminimus“, – feisbuko paskyroje paskelbė Rimvydas Valatka.

BNS: Kijevas gavo Rusijos institucijų leidimą, atveriantį kelią Ukrainos gydytojų grupei aplankyti kaimyninėje šalyje arešte laikomą ukrainietę karo lakūnę Nadiją Savčenko, kuri atsisako maisto ir vandens, protestuodama dėl jai pareikštų kaltinimų prisidėjus prie dviejų rusų žurnalistų nužudymo, antradienį pranešė Ukrainos deputatė Iryna Heraščenko. „Grupė Ukrainos gydytojų artimiausiomis valandomis išvyks susitikti su Nadija Savčenko; jie ją apžiūrės ir suteiks pagalbą“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo Aukščiausiosios Rados narė. „Ukrainos diplomatai pagaliau gavo Rusijos valdžios pažadą, kad mūsų gydytojai aplankys Nadiją kovo 9 dieną“, – pridūrė ji. Maskva kaltina 34 metų Nadiją Savčenko prisidėjusi prie dviejų rusų žurnalistų žūties 2014 metais per kovos veiksmus separatistinio konflikto krečiamuose Ukrainos rytuose. Jeigu būtų pripažinta kalta, ukrainietei gresia iki 23 metų laisvės atėmimo. Nadija Savčenko neigia visus jai pateiktus kaltinimus ir atsisakė maisto bei vandens po to, kai praeitą ketvirtadienį teismas priėmė sprendimą atidėti posėdį, kuriame kaltinamoji turėjo paskutinį kartą pasisakyti, bylos nagrinėjimui artėjant prie pabaigos.

„Šiaulių kraštas“: Šiauliuose rytoj prasidės Saulės mūšio pergalės 780 metų sukakties minėjimo renginiai. Vakar jie pristatyti spaudos konferencijoje, surengtoje „Saulės“ koncertų įstaigoje, kurią puošia Saulės mūšio vitražas. Vitražo aplinkoje vyks ir pirmasis renginys. Savivaldybė ir „Saulės“ koncertų įstaiga kovo 9 dieną 18 valandą kviečia šiauliečius į pirmąjį jubiliejinių metų renginį. Svarbiausias jo akcentas – „Saulės“ mūšio vitražo atnaujinto apšvietimo įžiebimas.

ELTA: Kovo 10-ąją, ketvirtadienį, Tautos atstovai rinksis į Seimo pavasario sesiją. Prasidėsiančios sesijos proga parlamentarus pasveikins Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. Pavasario sesijos pirmajame posėdyje numatoma pateikti sesijos darbų programos projektą, kuriame – daugiau kaip 700 teisės aktų projektų (be lydimųjų). Vyriausybė į sesijos darbų programą pasiūlė įrašyti 195, Prezidentė Dalia Grybauskaitė – 22, Seimo nariai (frakcijos) – daugiau kaip 385 įstatymų projektus. Seimo pavasario sesijos darbus pristatys Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus – Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Pavasario sesijoje tarp pagrindinių Seimo darbų išlieka socialinio modelio įstatymų projektų svarstymas. Į ketvirtadienio posėdžio darbotvarkę taip pat įtraukti Prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuotų Mokslo ir studijų ir Žmonių palaikų laidojimo įstatymų pakeitimų svarstymai, bus sprendžiama dėl pritarimo Rimanto Šadžiaus kandidatūros siūlymui į Europos Audito Rūmų narius ir kt. Pagal Seimo valdybos patvirtintą posėdžių grafiką sesijos metu, nuo kovo 10 d. iki birželio 30 d., planuojama surengti beveik 50 posėdžių. Seimas kasmet renkasi į dvi eilines pavasario ir rudens sesijas. Pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną. Rudens sesija prasideda rugsėjo 10 dieną ir baigiasi gruodžio 23 dieną. Seimo nariai į eilines sesijas renkasi be atskiro kvietimo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nepaisant to, kaip visuomenėje interpretuojama Tarptautinė moters diena, kovo 8-ąją daugelis vyrų ne tik namo, bet ir į darbą eina nešini gėlėmis. („FM99“ nuotr.)

„Lietuvos rytas“: Atsisakius klišių opera tapo kliša. Istorinis spektaklis mūsų teatre. Savaitgalį parodyta „Don Karlo“ premjera Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre sulaukė prieštaringų žiūrovų nuomonių. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre premjera jau seniai buvo sulaukusi tokių skirtingų vertinimų kaip vokiečių režisieriaus Giunterio Krėmerio inscenizuotas Giuseppe Verdi veikalas pagal Friedricho Schillerio pjesę „Don Karlas, Ispanijos infantas“. Ir gerai, nes įdomūs kūriniai dažniausiai sutinkami nevienareikšmiškai.

„Vakarų ekspresas“: Nepaisant to, kaip visuomenėje interpretuojama Tarptautinė moters diena, kovo 8-ąją daugelis vyrų ne tik namo, bet ir į darbą eina nešini gėlėmis. O ką daryti, jei dirbi tokiame kolektyve, kur vos vienas kitas vyras, o moterų – net keliasdešimt? Itin moteriškais kolektyvais garsėja vaikų darželiai, tad ir pasiteiravome šių įstaigų darbuotojų, ar čia dirbančioms moterims nestinga stipriosios lyties kolegų, o jei tokių turi – ar spėja jie visas koleges apgaubti deramu dėmesiu. „Pavyzdžiui, kai į mūsų darželį atėjo dirbti jaunas specialistas, visos moterys akimirksniu pasikeitė. Tapo santūresnės, labiau pasitempė”, – pasakojo darželio „Dobiliukas” sekretorė Lina. Pasak jos, šiame darželyje nuolat dirba bent keletas vyrų, tačiau jie dažnai keičiasi, tad ir nėra susiformavusios tradicijos, kad Kovo 8-ąją vyrai kaip nors sveikintų bendradarbes.

Laida „Pirmas puslapis“ parengta pagal naujienų agentūrų ELTA ir BNS bei „FM99“ žinių tarnybos informaciją.

Komentarai

komentarai(-ų)