„Pirmas puslapis“ – į Alytaus Rotušės aikštę atkeliavo tautinė juosta!

Radijo stoties FM99 eteryje laida „Pirmas puslapis“ apie tai, kokios aktualiausios naujienos šiandien pirmuosiuose naujienų portalų ir laikraščių puslapiuose.

Į Alytaus Rotušės aikštę atkeliavo tautinė juosta! („FM99“ nuotr.)

Netrukus Lietuva švęs valstybės atkūrimo 100-metį, o Rotušės aikštę jau puošia specialiai šiai istorinei sukakčiai atminti skirta tautinė juosta. Išskirtinis Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio progai skirtas šventinis akcentas pritvirtintas prie specialaus 10 metrų aukščio stiebo.   Prie šios kompozicijos yra ir pašto dėžutė, į kurią miestelėnai galės įmesti Lietuvai parašytą laišką.

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje ir toliau didėja, epidemija paskelbta 30-yje iš 60 savivaldybių.Mažiausias sergamumas peršalimo ligomis pastarąją savaitę registruotas Utenos (143,4), didžiausias – Telšių (230,5) administracinėje teritorijoje.

Švietimo ir mokslo ministerija savo ruožtu informuoja, kad pirmadienį dėl karantino nedirba 132 šalies mokyklos arba 13 proc. visų bendrojo ugdymo mokyklų. Praėjusią savaitę pamokos nevyko 250 mokyklų. Karantinas įprastai trunka nuo 5 iki 10 dienų. Planuojama, kad dalis mokinių į mokyklas grįš artimiausiomis dienomis, o kitur pamokos vėl prasidės vasario 26 dieną, t. y. iškart po kitą savaitę numatytų žiemos atostogų.

LIETUVOS ŽINIOS: nuo praėjusių metų vasaros suvaržytos daugumos emigrantų galimybės užsienyje uždirbtus pinigus investuoti į būstą Lietuvoje – šalies bankai jiems neteikia paskolų. Mat saugant klientus nuo dideles rizikos įteisintas toks sudėtingas šio kreditavimo reguliavimas, kad didelė dalis emigrantų neturi galimybės gauti būsto kreditą ir kurti savo ateitį Lietuvoje – bankai tokio kredito suteikti praktiškai negali. Pernai liepą įsigaliojus Lietuvos Respublikos su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymui, įteisintos nuostatos, jog tais atvejais, kai vartotojas gauna pajamas kita valiuta nei ketinamo imti kredito valiuta, laikoma, kad imamas kreditas užsienio valiuta. Pirmiausia tai liečia Lietuvos emigrantų bendruomenių narius Didžiojoje Britanijoje gaunančių pajamas britų svarais sterlingų, taip pat lietuvius emigravusius į Švediją, Norvegiją bei kitas šalis, kuriose pajamos gaunamos ne eurais. Lina Mrazauskaitė – „Bankai neskolina emigrantams“.

Minint valstybės šimtmetį gimtadienius švęs ir per 10 tūkst. Lietuvos piliečių

Didžiausia grupė (3 627) vasario 16-ąją gimusių piliečių yra 41-65 metų amžiaus, šiek tiek mažiau (2 306) – 26-40 metų amžiaus, po jų rikiuojasi 65-erių ir daugiau metų sulaukę piliečiai – jų yra 2 201, 19-25 metų sulaukusiųjų yra 781, 13-18 metų paauglių – 448, o mažiausiųjų gyventojų iki 12 metų – beveik tūkstantis (997 vaikai). Neeilinį gimtadienį švęsiančių didesnę dalį (5 489) sudaro vyrai, vaikinai ir berniukai, o 4 871 – moterys, merginos ir mergaitės. Daugiausia švęsiančių gyvena didžiuosiuose šalies miestuose: Vilniuje – per 1,5 tūkst., Kaune – beveik 900, Klaipėdoje – daugiau kaip 470, Šiauliuose – 324, o Panevėžyje – šiek tiek daugiau kaip 300.

Komentarai

komentarai(-ų)