„Pirmas puslapis“ – lietuviai nugalėjo tarptautinėje ekspedicijoje ir Dzūkijos nacionaliniam parkui parvežė 21 000 eurų!

Dzūkijos krašto mylėtojai Simona Vidūnaitė ir Romas Usavičius „Eneloop expedition 2100“ ekspedicijoje pėsčiomis žygiavo per Europą tam, kad Dzūkijos nacionaliniam parkui laimėtų 21 000 eurų. „FM99“ eteryje su žygeiviais kalbėjome apie kelionę, įspūdžius, tikslus, smagiausius išgyvenimus ir viltį laimėti. Kviečiame pasiklausyti pokalbio!

Keliautojai praėjo atranką iš 400 komandų ir buvo atrinkti į žygio trejetuką (lietuviai, lenkai ir danai). Po ilgos ir varginačios kelionės Simonai ir Romui pavyko laimėti pagrindinį prizą. Laimėtą piniginę sumą Dzūkijos nacionalinis parkas panaudos ornitologinio tako įrengimui prie Nemuno salų Merkinėje ir Ornitologinio centro prie Mergelių Akelių ežerėlių, su ornitologiniu centru susijusioms ekologinio švietimo programoms vaikams ir suaugusiems įgyvendinti.

VERSLO ŽINIOS: Vyriausybė planuoja svarstyti Seimo narių Aušros Maldeikienės ir Ingridos Šimonytės siūlomas projekto pataisas, kurioms įsigaliojus įmonėms reikėtų atskleisti gerokai daugiau informacijos apie darbuotojų darbo užmokestį. Mišriai frakcijai priklausanti Seimo narė Aušra Maldeikienė ir TS-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Ingrida Šimonytė pateikė Valstybinio socialinio draudimo įstatymo projekto pataisas. Seimo narės siūlo viešai skelbiamus duomenis apie įmonių mokamą vidutinį darbo užmokestį papildyti tokiais rodikliais: mediana, imties nuokrypiu, 25% kvantiliu ir 75% kvantiliu.Šiuo metu „Sodros“ internetinėje svetainėje skelbiami draudėjų duomenys apie apdraustiesiems asmenims apskaičiuotą pajamų vidurkį (jeigu jų dirba daugiau kaip 3), taip pat bendra draudimo įmokų suma.

KAUNO DIENA: Nuo lapkričio 1 d. priklausomybės ligų centrai turi tapti nebe savarankiškomis gydymo įstaigomis, o filialais, nes būtina pagerinti jų paslaugų prieinamumą. Tačiau, likus savaitei iki pertvarkos įsigaliojimo, Seimo Priklausomybių prevencijos komisija praėjusią savaitę paskelbė kitokį verdiktą – „rekomenduoti Vyriausybei stabdyti Priklausomybės ligų centrų reformą, atidėti reorganizacijos įvykdymo terminą iki tol, kol bus tinkamai jai pasirengta“. Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktoriaus pavaduotojos Audronės Astrauskienės tikinimu, reformai jokių trukdžių nesą, ji vyksta nuosekliai pagal patvirtintą įstaigų reorganizavimo planą, numatoma jo pabaiga – 2018-ųjų lapkričio 1 d. Tokia ministerijos pozicija po Seimo komisijos verdikto. „Priklausomybės ligų gydymo reforma – be komentarų“.

LIETUVOS RYTAS: Seimo narys Kęstutis Pūkas, kuriam lapkritį sueis 65-eri, džiaugiasi jau dešimtąja atžala, kurios šįsyk susilaukė su 40-mete žmona Lina Pūkiene. Žiniasklaidos versle dirbančiai Pūkų porai prieš porą savaičių gimė mergaitė, jai išrinktas Barboros vardas. Kiti K. Pūko palikuoniai, kurių jis susilaukė su penkiomis žmonomis, – Rita, Lina, Ričardas, Robertas, Edvinas, Romanas, Kęstutis, Gediminas. Vyriausioji parlamentaro duktė Rita yra penkeriais metais jaunesnė už jo dabartinę žmoną Liną. Su pastarąja K. Pūkas susituokė 2008 metais, iki šiol pora augino du sūnus. Arūnas Karaliūnas – „Sergantis Seimo narys sūpuoja Barborą“.

Komentarai

komentarai(-ų)