„Pirmas puslapis“ – Lietuvoje planuojamas žymus darbo užmokesčio augimas

 

Antradieniais „FM99“ eteryje klausykite naujos laidos – „Pirmas puslapis“. Jos metu Liudas Ramanauskas ir Emilis Lingė kalba apie pačias aktualiausias dienos naujienas, įvykius šalyje ir pasaulyje. „Pirmame puslapyje“ – spaudos apžvalga, analitika, specialistų ir straipsnių autorių komentarai.

Šioje laidoje apie tai, jog trys Ukrainos ugniagesiai dingo ir tikriausiai žuvo šiandien per didžiulį gaisrą ir sprogimus vienoje degalų saugykloje, taip pat sukėlusius grėsmę vienai degalinei mieste netoli sostinės Kijevo. Apie tai informuoja BNS. Internete paskelbtuose vaizdo įrašuose matėsi į dešimčių metrų aukštį kylančios liepsnos ir milžiniškas dūmų stulpas; nuo didelio karščio taip pat užsiliepsnojo į įvykio vietą antradienio rytą atvažiavę greitosios pagalbos ir ugniagesių automobiliai. Vienas gaisrą filmavęs televizijos žurnalistas sakė, kad didžiausias sprogimas driokstelėjo apie 8 val. 40 min. vietos laiku. Vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas savo „Twitter“ žinutėje rašė, kad gaisras įsiplieskė bendrovės „BRSM-Nafta“ degalų bazėje Vasylkivo miesto pakraštyje, už maždaug 30 km į pietvakarius nuo Kijevo. Vėliau ministras patikslino savo pranešimą, sakydamas, kad žuvusiais laikyti ugniagesiai iš liepsnų sugebėjo ištrūkti gyvi. Ukrainos nepaprastųjų situacijų ministerijos atstovas sakė naujienų agentūrai AFP, kad jam žinoma apie šešis sužeistuosius. Kijevo apylinkėse jau ilgiau negu savaitę laikėsi karšti ir sausi orai. Vidaus reikalų ministro patarėjas Zorianas Škyriakas sakė, kad šios nelaimės priežastimi galėjo tapti šiurkštūs naftos produktų laikymo pažeidimai.

Nedarbo lygis Europos valstybėse (2015 m. vasaris, "Eurostat")

Nedarbo lygis Europos valstybėse (2015 m. vasaris, „Eurostat“)

Skirmantas Malinauskas ir 15min.lt teigia, jog šiandien ekonomistai Lietuvos darbo rinką lygina su 2005 – 2006 m., kai atsigaunant ekonomikai darbuotojai buvo tiesiog graibstomi, o dėl kai kurių specialistų vyko tikri įmonių karai. Lietuvoje ir Ispanijoje nedarbas mažėja greičiausiai visoje ES. Tuo pat metu Lietuvos ekonomika stabiliai auga. Ekonomistai sutaria, kad tik laiko klausimas, kada prasidės žymus atlyginimų augimas. Pastebima, kad kvalifikuotų darbuotojų Lietuvos įmonėms trūksta jau kelerius metus, tačiau dabar ima trūkti ir nekvalifikuotos darbo jėgos.

„Pirmas puslapis“ nuo šiol kiekvieną antradienį 14 val. 30 min. radijo stoties „FM99“ eteryje. Laida kartojama antradienį po 17 val. Klausykite laidos įrašą.

Komentarai

komentarai(-ų)