„Pirmas puslapis“ – Palangos valdžia suka galvą, kaip pagarbiai įamžinti dainininką Stasį Povilaitį

Antradieniais „FM99“ eteryje klausykite laidos – „Pirmas puslapis“. Jos metu – spaudos apžvalga, analitika, specialistų ir straipsnių autorių komentarai.

Kaip praneša BNS, tarptautinė keleivių vežimo įmonė „Uber“ žengia į Vilnių. Bendrovės atstovai antradienį pasirašė pasitikėjimo memorandumą su miesto metu Remigiju Šimašiumi. Su bendrove sutarta, kad netrukus sostinėje pradės veikti bandomoji dalijimosi automobiliais programa. „Vilniuje turi atsirasti nauja paslaugų kokybė, o Vilnius – tapti išmaniuoju miestu. Mes norime gero ir greito aptarnavimo, dalijimosi automobiliais paslaugų, mažėjančių transporto spūsčių. „Uber“ galėtų tapti alternatyva tradicinėms taksi paslaugoms sostinėje ir būti naudinga tiek vairuotojams, tiek keleiviams, tiek Vilniaus svečiams“, – pranešime spaudai sakė Remigijus Šimašius. Savivaldybė su bendrove taip pat sutarė ieškoti geriausios reguliavimo praktikos, kuri reglamentuotų dalijimąsi automobiliais ir kelione.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad Palangos valdžia suka galvą, kaip pagarbiai įamžinti šio mėnesio pradžioje Anapilin iškeliavusį vieną populiariausių dainininkų Stasį Povilaitį. Palangos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo Vyganto Rekašiaus teigimu, maestro pagerbimo Palangoje klausimas nediskutuotinas. „Dabar plėtojame idėją įamžinti Stasį Povilaitį prie jūros tilto pastatant jo skulptūrą. Stasys Povilaitis buvo kuklus žmogus, todėl ir monumentas neturėtų būti griozdiškas“, – sakė Vygantas Rekašius. Pasak jo, būtent ant Palangos tilto maestro paskutinį kartą liepos 6-ąją koncertavo, tačiau, Vyganto Rekašiaus tikinimu, „nieko nedarysime mėgėjiškai lauksime kūrėjų siūlymų, jų vizijų – skubti neverta, nes pagerbimas turėtų būti ilgalaikis. Bet ir vilkinti nebegalima, todėl jau kitą savaitę rimtai imsimės idėjų“. Svarstoma ir idėja Stasio Povilaičio vardu pavadinti naująją Palangos koncertų salę, kurioje būtų įrengtas ir nedidelis atlikėjo kūrybinei veiklai skirtas muziejus.

 

PirmasPuslapis Emilis Lingė ir Liudas Ramanauskas FM99

Emilis Lingė ir Liudas Ramanauskas

„Klaipėda“ skelbia, kad po praėjusią savaitę Klaipėdoje įvykusio dviejų girtų policininkų siautėjimo naktiniame bare jo savininkas sulaukė aukštų policijos pareigūnų atsiprašymo už netinkamą pavaldinių elgesį. Naktį iš antradienio į trečiadienį neblaivūs Kriminalinės policijos pareigūnai Arūnas Liveris ir Žydrūnas Lečkauskas Jūreivių gatvėje esančiame bare nemokėjo už gėrimus, grasino uždaryti barą ir jo savininką, reikalavo užrakinti užeigą, grasino susidorojimu. Vėliau girti policininkai buvo nugabenti į policijos komisariatą – ir kolegų atžvilgiu jie elgėsi nepagarbiai. Klaipėdos apskrities policijos viršininkas Alfonsas Motuzas ir miesto policijos komisariato vadovas Gintautas Mačiulis apsilankė pas nukentėjusįjį verslininką ir jo atsiprašė už netinkamą pavaldinių elgesį. Pasak Alfonso Motuzo, kartais tenka pripažinti klaidas, atsiprašyti ir paaiškinti, kad didžioji dalis policininkų dirba sąžiningai, tad šešėlis neturėtų kristi ant visų. Arūnas Liveris ir Žydrūnas Lečkauskas yra nušalinti nuo tarnybos, atliekamas tarnybinis patikrinimas. Prasižengę policininkai veikiausiai bus atleisti už pareigūno vardo pažeminimą.

ELTA rašo, kad po smarkaus žemės drebėjimo Afganistane ir Pakistane tūkstančiai žmonių, esant minusinei temperatūrai, naktį praleido lauke. Pakistano kovos su katastrofomis tarnybos atstovas sakė, kad išdalijo palapinių, antklodžių ir čiužinių. Gelbėjimo darbai esą vyksta visu pajėgumu. Kaimyniniame Afganistane dėl radikalaus islamo Talibano grėsmės teikti paramą yra daug sunkiau. Abiejose šalyse aukų skaičius išaugo iki mažiausiai 275. Vien tik Pakistane žinybos patvirtino 228 žmonių žūtį. Manoma, kad aukų skaičius didės, nes šimtai asmenų buvo sužeisti. Be to, kai kurie nukentėję regionai sunkiai pasiekiami, informacijos iš jų gaunama nedaug. Pakistano kariuomenė ir civilinės žinybos, vyriausybės duomenimis, pasitelkė sraigtasparnius, kad pasiektų aukas. JAV, Iranas ir kitos šalys pasiūlė paramą Afganistanui. Šiai šaliai po dešimtmečių karo ir šiaip reikalinga parama iš užsienio. Pirmadienį 7,5 balo stiprumo žemės drebėjimas supurtė nuošalius kalnų regionus Afganistane ir Pakistane. JAV seismologijos institutas nuo tada užregistravo septynis pakartotinius požeminius smūgius. Regione vis pasitaiko smarkių žemės drebėjimų.

Komentarai

komentarai(-ų)