„Pirmas puslapis“ – Premjero patarėja: „Vyriausybė prisidės prie Alytaus žingsnio į priekį“

Antradieniais „FM99“ eteryje klausykite naujos laidos – „Pirmas puslapis“. Jos metu Liudas Ramanauskas ir Emilis Lingė kalba apie pačias aktualiausias dienos naujienas, įvykius šalyje ir pasaulyje. „Pirmame puslapyje“ – spaudos apžvalga, analitika, specialistų ir straipsnių autorių komentarai.

„Vyriausybė prisidės prie Alytaus žingsnio į priekį“ –  žadėjo šiandien į Alytų susitikti su miesto meru atvykusi premjero Algirdo Butkevičiaus patarėja Jūratė Juozaitienė. Vizito metu aptartos pramonės parko, pastatų renovacijos, emigracijos ir kitos problemos. Plačiau Vidos Ramanauskaitės parengtame reportaže.

PirmasPuslapis Emilis Lingė ir Liudas Ramanauskas FM99

Emilis Lingė ir Liudas Ramanauskas

Tuo tarpu, naujienų portalas „Delfi“ šį antradienį klausia: ką daryti, jei dvidešimt minučių isteriškai kaimynystėje verkia vaikas, o durų neatidaranti kaimynė grasina vaiką atiduosianti policijai?

Su tokia situacija susidūrusi Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorė Dovilė Šakalienė iškvietė policijos pareigūnus. Atvykusiems pareigūnams močiutė skundėsi, kad trimetis hyperaktyvus, nevaldomas ir smurtauja prieš ją – einant pakiša koją. Paramos vaikams centro direktorė psichologė Aušra Kurienė ragina žmones į panašius atvejus reaguoti – pagalbos gali reikėti ir vaikui, ir tėvystės įgūdžių stokojantiems suaugusiems.

Po šios istorijos Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorė padarė kelias išvadas. Pirma – Bendrasis pagalbos centras žino, kas yra smurtas šeimoje ir sugeba greitai bei profesionaliai sureaguoti. Antra – policijos pareigūnų reakcijos greitis – 10 balų. Pašnekovė policininkams deda pliusą už pastangas ir žmogiškumą, bet, sako ji, erdvės tobulėjimui yra: elementariai reikia žinių apie reagavimą į įtariamo smurto atvejį, bazinio suvokimo apie smurto rūšis ir netinkamą elgesį. Dauguma komentavusių po įrašu feisbuke gyrė Dovilę Šakalienę dėl poelgio, tačiau vienas komentuotojas tokią iniciatyvą įvertino kaip policijos užsiundymą ant su trimečiu nesusitvarkančios močiutės. Tai internautas prilygino Sovietų Sąjungos metodams.

Naujienų agentūra BNS publikuoja: vienas iš įtariamųjų prieš porą metų vykdęs ginkluotus apiplėšimus Kaune, Mažeikiuose bei Telšiuose, nuteistas dėl telefoninio sukčiavimo Estijoje, antradienį pranešė Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Pernai rugpjūtį teismui atiduota byla dėl ginkluotų plėšimų Kaune, Mažeikiuose bei Telšiuose: padaryti sunkūs nusikaltimai, kurių metu nusikaltėliai vykdė plėšimus, naudojo šaunamąjį ginklą. Sulaikyti du įtariamieji.

Atliekant tyrimą išaiškinta, kad vienas iš įtariamųjų, 1982 metais gimęs vyras, nuolat keitęs gyvenamąsias vietas, anksčiau šešis kartus teistas už vagystes, plėšimus, nužudymą, taip pat organizavo nusikaltimus ir užsienio valstybėse. Viena iš jų – Estija. Kaip paaiškėjo, vyras skambindavo rusakalbiams Estijos gyventojams ir, prisistatęs Lietuvos ambasados darbuotoju, pranešdavo, kad pašnekovo artimas giminaitis padarė eismo įvykį ar įvykdė nusikalstamą veiką.

Kad nebūtų pradėtas ikiteisminis tyrimas, jis reikalaudavo atitinkamos pinigų sumos. Kiekvieną kartą suma skirdavosi. Visa informacija buvo perduota Estijos policijos pareigūnams. Bendradarbiaujant su kolegomis iš užsienio, vyrui inkriminuota 41a nusikalstama veika dėl sukčiavimų organizavimo. Iš viso padaryta daugiau nei 61-o tūkst. eurų žala. Tyrimas baigtas, medžiaga atiduota teismui. Pernu teismas liepos 28 dieną vyrui skyrė 9ių metų laisvės atėmimo bausmę.

Apie dienos įvykius pasaulyje, Lietuvoje ir Alytuje – laida „Pirmas puslapis“.

Komentarai

komentarai(-ų)