„Pirmas puslapis“ – „Sodra“ tikina, kad pensijos net ir per ekonomikos sukrėtimus nemažės

Radijo stoties FM99 eteryje laida „Pirmas puslapis“ apie tai, kokios aktualiausios naujienos šiandien pirmuosiuose naujienų portalų ir laikraščių puslapiuose.

LIETUVOS ŽINIOS: „Sodra“ nuo 2018 metų keičia socialinio draudimo pensijų skaičiavimo tvarką ir tikina, kad pensijos net ir per ekonomikos sukrėtimus ne mažės, o didės, nes bus indeksuojamos. Tačiau nei naujas pensijų skaičiavimas, nei kitąmet įsigaliojantis sprendimas palaipsniui ilginti privalomąjį darbo stažą seniai laukiama pensijų sistemos reforma nelaikomi, nors ir yra svarbūs įvykiai. Daugiau kaip pusė darbuotojų laukia, kada politikai susitars, kaip bus dar kartą keičiamas kaupimas senatvei antrosios pakopos pensijų fonduose. „Vietoj pensijų reformos: koeficientai taps taškais“.

Žadama, kad kitąmet po pensijų indeksavimo pensijos esą didės 7 proc.  arba 21 euru. Nuo ateinančių metų didės būtinasis darbo stažas senatvės pensijai gauti. Kaip praneša „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius, kasmet po pusmetį ilgėjantis būtinasis darbo stažas 2027 metais sieks 35 metus. Šiuo metu būtinasis darbo stažas pensijai gauti yra 30,5 metų.

Žadama, kad kitąmet po pensijų indeksavimo pensijos esą didės 7 proc. arba 21 euru (asociatyvi nuotr.)

Kitąmet minint partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 100-ąsias gimimo metines Jungtinėse Valstijose bus jam pastatytas paminklas. Paminklas stovės Konektikuto valstijoje, Niu Britene (New Britain), kur 1918 metų kovo 6 dieną gimė ir Šv. Andriejaus bažnyčioje buvo pakrikštytas vienas iš partizaninio pasipriešinimo vadų, pranešė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

JAV bus pastatytas paminklas A. Ramanauskui-Vanagui

LIETUVOS RYTAS: Seimo narys Bronislovas Matelis pareiškė atskleidęs schemą, pagal kurią pinigai esą byra į su valstiečiais susijusių damų kišenes. Tai supykdė Ramūną Karbauskį ir jis pagrasino teismais. Buvęs valstiečių frakcijos narys E. Matelis „Lietuvos ryto“ televizijoje pasidalijo įtarimais, kad interneto svetainės, kuriose reklamuojasi buvę jo politiniai bendrakeleiviai, gali siurbti parlamentinei veiklai skirtas lėšas. Politikas atkreipė dėmesį, kad lyg susitarę valstiečiai jau metus gausiai reklamuojasi menkai žinomose, fantomais vadinamose interneto svetainėse manokrastas.lt ir regionunaujienos lt. Pastaroji priklauso buvusiai valstiečių kandidatei į Europos Parlamentą Raimondai Sutkaitienei, o manokrastas.lt valdo žurnalistė Genovaitė Paulikaitė. Tadas Ignatavičius – „Užkliudyti valstiečiai šoko lyg įgelti“.

Komentarai

komentarai(-ų)