Plėskime žinias! Įdomūs faktai apie humanitarinę pagalbą ir savanorystę. Viktorinos FM99 eteryje

Humanitarinė pagalba (angl. humanitarian aid) – tai priemonės ir veiksmai, kurių tikslas gelbėti žmonių gyvybes, palengvinti jų kančias ir išsaugoti jų orumą per stichines ir dėl žmogus veiklos kylančias nelaimes ir esant jų padariniams. Humanitarine pagalba siekiama užtikrinti, kad krizės paveiktos bendruomenės kaip įmanoma greičiau grįžtų į įprasto gyvenimo vėžes. Humanitarinė parama teikiama gana trumpai, išskyrus tuos atvejus, kai konfliktas arba nelaimė užsitęsia, siekiama, kad padėtį kuo greičiau imtų kontroliuoti vietos valdžia arba bendruomenė.

Europos Sąjunga ir valstybės narės humanitarinę pagalbą teikia įvairiais būdais: bendradarbiaudamos su nevyriausybinėmis ir tarptautinėmis organizacijomis, Raudonojo Kryžiaus draugijomis ar Jungtinių Tautų agentūromis, kartais valstybės narės humanitarinę pagalbą teikia tiesiogiai. Lietuva kaip ES narė taip pat yra įsipareigojusi teikti humanitarinę paramą prašantiems pagalbos ir būti šalimi donore.

Svarbi humanitarinio veiksmo sudedamoji dalis yra savanoriai, kurie padeda ir aktyviai veikia ne tik krizių metu, bet ir įvairiuose nuolat vykstančiuose projektuose, kurie prisideda prie nelaimių paveiktų bendruomenių augimo ir stiprėjimo. Savanorystės formų ir būdų gali būti įvairių. Europos Sąjunga vykdo skirtingas programas, kurios suteikia galimybių jaunimui ir suaugusiems dalyvauti  trumpalaikiuose ir ilgalaikiuose savanorystės projektuose, kartais net nebūtinai vykstant į užsienį – savanoriška veikla galima užsiimti ir lokaliai. Taip pat, pastaruoju metu populiarėja skaitmeninė savanorystė, kuri vykdoma nuotoliniu būdu.

Kas antrą savaitę rengiamos viktorinos apie humanitarinę pagalbą ir savanorystę metu kviesime domėtis ir plėsti žinias apie humanitarinę pagalbą ir supažindinsime su įdomiais faktais šiomis temomis!

#VolunteeringForHumanity

 

Komentarai

komentarai(-ų)