Po 25 metų tylos: A. Sikorskis ir „Vynas” pristato vinilo plokštelę „⚫Vynilas“

 

Po ketvirčio amžiaus tylos alytiškis Artūras Sikorskis grįžta su nauju dainų albumu „Vynilas“. Prieš 25 metus su grupe Vynas” išleidęs debiutinę kasetę „Sudie?..“ naujo „labas“ Artūras netarė iki pat šių metų.

„Muziką buvau metęs du kartus. Pirmąsyk tai buvo vaikystėje, kai smuiką išmainiau į ledo ritulio lazdą, o antrąkart tada, kai išleidome pirmąją kasetę, todėl ją ir pavadinome ne kokiu nors pasisveikinimo, o atsisveikinimo žodžiu – „sudie“, – 1994-uosius prisiminė Artūras. Tuomet, kai klausytojus pasiekė pirma dainų kasetė „Sudie?..“, pirmuosius savo žingsnius roko ir popscenose su grupe „Vynas“ žengę Eimantas Belickas ir Darius Mileris jau muzikavo su grupe „Airija“.

A. Sikorskis ir „Vynas” pristato vinilo plokštelę „⚫Vynilas“. Dovilės Balčiūnaitės nuotrauka

Pasak Artūro, apsilankiusio FM99 radijo studijoje, muzika nėra darbas, jis kaip ir „Vyno“ grupės susikūrimo, veiklos metais, taip ir dabar, dirba „Alitoje“, tačiau be dainų jis negali. „Nuo to laiko, kai parašiau pirmą dainą, jo žodžius, tai teikia malonumą ir nežinau, kas jį galėtų pakeisti“, – sakė A. Sikorskis, dėl nesiliaujančių kūrybinių bandymų atsiprašantis kaimynų, nes nedainuoti, nekurti negalintis.

Artūras, kokiu muzikos mėgėju, neprofesionalu „beapsimetinėtų“ – kol kas vienintelis poproko muzikos kūrėjas iš Alytaus, kurio dainos su grupe „Vynas“ buvo užkopę iki kelių ne tik regioninių radijo stočių topų viršūnių. Tai – ir „Sudie?..“, ir „Tik nesipykim“, o dar dvi kasetės dainas ekranizavo Lietuvos radijo ir televizijos prodiuseriai.

A. Sikorskis ir „Vynas” pristato vinilo plokštelę „⚫Vynilas“. Dovilės Balčiūnaitės nuotrauka

Prodiuseriai iš Lietuvos ir Suomijos užsiėmė nuo seno brandintais, naujesniais ir naujausiais A. Sikorskio kūriniais, iš kelių dešimčių dainų atrinko 10 ir jas sutalpino į plokštelę, kurios pristatymas Alytuje vyks kovo 10 d. Tiesa, ilgai lauktame albume bus daugiau muzikos. Baladę „Kalbėk, kalbėk“ Artūras sukūrė specialiai naujam leidiniui, o šia daina papildyti albumą galutinai apsisprendė po jos premjeros Alytaus metų apdovanojimų šventėje. Kaip ir miesto geriausiųjų apdovanojimai, „Vyno“ vinilo plokštelės „Vynilas“ pristatymas vyks teatre. Čia per 1 vakarą bus sugrota, padainuota unikali 25 metų istorija, kurios metu daugiau nei 25 atrinktus kūrinius atliks kūrėjai iš Alytaus bei kitų Lietuvos vietų, o taip pat iš Airijos, Anglijos ir kt.

A. Sikorskis ir „Vynas” pristato vinilo plokštelę „⚫Vynilas“. Dovilės Balčiūnaitės nuotrauka

Komentarai

komentarai(-ų)