Po rinkimų nakties – pokalbis su Alytaus apygardos antro turo dalyviais P. Labuku ir V. Baku

Alytaus apygardoje 2-am Seimo rinkimų ture – Vytautas Bakas (išsikėlė pats) (16,83%) ir Povilas Labukas (TS-LKD) (17,5%), Dzūkijos apygardoje – Juozas Baublys (LRLS) (18,09%) (ir Laurynas Kasčiūnas (TS-LKD) (19,26%).

Balsai pirmajame ture pasiskirstė beveik po lygiai. Laukia rimta kova ir įdomus antrasis turas!

FM99 pokalbis su P Labuku ir V.Baku

Po pirmojo turo rinkimų

Kelios citatos žemiau, norėdami išgirsti daugiau, klausykite pokalbio įrašą.

Povilas Labukas

Povilas Labukas: „Daugybė balsuojančių, išreiškiančių valią, apskritai šiemet rinkosi labai aiškią kryptį. Rinkosi tarp daugiau valstybės mūsų gyvenime ir mažiau valstybės – daugiau savo asmeninės atsakomybės ir daugiau įgalinimo savęs, kaip asmens, veikti šioje valstybėje. Tai man atrodo, kaip rinkėjai bereikštų valią antruose turuose, kaip jie bepasisakytų vėliau, bet jie, man atrodo, jau pasisakė šiame pirmame etape labai aiškiai.“

Vytautas Bakas: „Turi būti žmonės, turi būti balsas Seime, kuris užkirstų kelią, sakysim, toms negerovėm, neskaidriems sandoriams“.

Vytautas Bakas

„Tiems darbams, kur yra suformuota mano pateikta diskutuota Alytaus darbotvarkė – tai yra darbai Alytaus kraštui dėl svarbiausių darbų, kurie susiję su Vyriausybe, Seimo sprendimais, Europos Sąjungos parama, su stambiais investiciniais projektais<…> Tai yra klausimai, kur reikia bendro sutarimo, bendro veikimo. Ir aš tiek pirmos kampanijos metu, tiek dabar kviečiu tokiam bendram susitarimui ir susitelkimui dėl Alytaus krašto.“

Pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Dabar valdžioje esanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga neperkopė rinkimų barjero.

Sudarykite Seimo koaliciją ir palyginkite buvusias rinkimų prognozes nuo vasario mėnesio!

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, už konservatorius balsavo 24,80 proc. rinkėjų ir jie gaus 23 mandatus parlamente. Dabartinė valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 17,50 proc. balsų ir 16 mandatų, Darbo partija – 9,47 proc. ir devynis mandatus, Lietuvos socialdemokratų partija – 9,26 proc. ir aštuonis mandatus.

Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija surinko 9 proc. balsų ir užsitikrino aštuonis mandatus, Liberalų sąjūdis – 6,79 proc. ir šešis mandatus.

Daugiau partijų rinkimų barjero neįveikė. Visai šalia jo liko LLRA-KŠS su 4,8 proc. balsų.

Tuo metu Seimo senbuviai LSDDP surinko vos 3,17 proc.

Daugiamandatėje apygardoje kandidatų sąrašus kėlė 17 partijų

Komentarai

komentarai(-ų)