Po tarybos nario pateiktos informacijos meras kreipėsi į prokuratūrą, darbo su administracijos direktorium nebemato

Meras Nerijus Cesiulis šiandien surengtoje spaudos konferencijoje pranešė, kad po tarybos nario Vytauto Jastremsko pateiktos informacijos dėl galimai neskaidraus sklypų grąžinimo ir viešojo intereso gynimo kreipėsi į prokuratūrą.

Kaip spaudos spaudos konferencijoje kalbėjo Nerijus Cesiulis, kalbama ne apie šimtus tūkstančių eurų, o apie milijonus.

Savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys nurodė rugpjūčio 23 dieną papildomai perduoti Nacionalinei žemės tarnybai 11 brangiausiose miesto vietose esančių sklypų, kurių plotas, 3,9 hektaro. Vidutiniškai tokioje vietoje parduodamo sklypo kaina yra nuo 3 iki 5 tūkstančių eurų už arą, t.y. sklypų vertė nuo 1,17 iki 2 milijonų eurų.

Šiandien radijo stoties FM99 eteryje tarybos narys ir buvęs Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas, kuris ir kreipėsi į merą, kad būtų sustabdyti administracijos direktoriaus veiksmai, aiškino situaciją. Dar prieš kelis metus Alytaus miesto savivaldybė iš Nacionalinės žemės tarnybos gavo užsakymą suformuoti šimtą individualios gyvenamosios statybos paskirties sklypų, kuriuos būtų galima grąžinti dar eilėje likusiems žmonės ir galutinai užbaigti Žemės reformą mieste.

Tai ir buvo padaryta – NŽT buvo perduotas pakankamas kiekis sklypų, kad atsiskaityti su gyventojais. Tačiau staiga, skyriaus vadovės atostogų metu, administracijos direktorius Rolandas Juonys pakeitė skyriaus raštą ir pridėjo papildomai 11 sklypų, taip pat ir komercinės paskirties, kuriems jokio poreikio nebuvo.

„Man susidarė įspūdis, kad meras iki mano kreipimosi tos informacijos nežinojo“, – kalbėjo Vytautas Jastremskas. Po tarybos nario kreipimosi meras kreipėsi į prokuratūrą.

Dėl minėtų žemės sklypų ir anksčiau buvo daromas spaudimas administracijos darbuotojams.

Dokumentus NŽT galimai pasirašė socialdemokratų deleguotas administracijos direktorius Rolandas Juonys ir meras pareiškė nematantis bendro tolimesnio darbo su juo. Rolandas Juonys padirbo vos keletą mėnesių, jis buvo paskirtas gegužės mėnesį.

Anksčiau jis yra dirbęs buvusio mero Jurgio Krasnicko patarėju. Dar vienas J.Krasnicko buvęs patarėjas Raimondas Jančiauskas nuteistas žemgrobystės byloje Šiauliuose.

Komentarai

komentarai(-ų)