Pokalbis su Robertu Kunigiškiu apie užslėptus talentus: sodininkystę, šaudybą ir tai kas palikta praeityje

Keli šimtai medžių ir krūmų sode, priklausančiame žmogui, vadinančiu save sodininku mėgėju. Gausybė riešutmedžių, pilni šiltnamiai vynmedžių, aktinidijos, persikai, abrikosai, figmedžiai, daugybė kitų vaismedžių bei vaiskrūmių, kurių pavadinimus sunku net atsiminti. Visi šie augalai įleido šaknis Alytaus rajone, Roberto Kunigiškio sode.

 

Robertas Kunigiškis

30 metų ištarnavęs policijoje ir išėjęs į atsargą, Robertas ilgai nesvarstė, kokią veiklą pasirinkti, jis stačia galva paniro į sodininkystę. Dabar jis sodininkas, vienas iš trijų žmonių Lietuvoje skiepijantis riešutmedžius. Tačiau tai nereiškia, kad sodas pasiglemžė visą jo laiką. 14 kartų Lietuvos taktinio šaudymo čempionas  Robertas Kunigiškis pasakoja apie 2019 m. tarptautinėse taktinio šaudymo varžybose laimėtus apdovanojimus bei savo namuose saugomą ginklų arsenalą.

 

Pokalbių laidoje „Papasakok man“ su Vija pašnekovas atskleidžia, kada ir kodėl taip susidomėjo sodininkyste, papasakoja apie rečiausią augalą, augantį jo sode (ziziphus jujube) ir jo naudą sveikatai.

Robertas apgailestauja, kad Lietuvoje daug nesąžiningų sodininkų, daug tų, kurie prekiauja nesertifikuotomis augalų rūšimis ir nemažai tokių, kurie neapskaičiuodami savo jėgų bei galimybių, įsigyja augmeniją, kurios kokybiškai auginti nepajėgs.

Laidoje paliečiama ir sodo kenkėjų tema: vabzdžiai, žvėrys, paukščiai.

Robertas taikus žmogus, užuot naikinęs jo sodo augmenijos žieve smaguriaujančių zuikių lizdus, verčiau juos filmuoja, džiaugiasi atvestais jaunikliais. Nugenėtų vynmedžių šakelių neišmeta, o palieka ant žemės, kad jomis pasivaišintų pelės. Medelių kamienus nuo aštrių stirnų ragų apsaugo juos aptverdamas. Džiaugiasi kaimynystėje įsikūrusia lapių šeima ir dalinasi su jomis maistu.

Apie medžių kamienų balinimą, kovą su skruzdėmis, kaip baidyti paukščius nuo uogų derliaus ir dar apie daugybę įdomių dalykų sužinosite išklausę Vijos ir Roberto Kunigiškio pokalbio įrašą.

 

 

Roberto Kunigiškio asm. arch. nuotr,

 

Roberto Kunigiškio asm. arch. nuotr,

 

Komentarai

komentarai(-ų)