Pokalbis su Simon ir Karolina Naffre. Pasiklausykite, kaip braška stereotipai apie prancūzus

Prenumeruokite ir klausykite tinklalaidžių platformoseApple podcasts | Spotify | Google podcasts | RSS|Breaker| Castbox |Overcast | Pocket Casts | RadioPublic

Prieš dvylika metų Lietuvoje apsigyvenęs prancūzas Simon Naffre, neslepia – pirmasis įspūdis apie Lietuvą (vėlų vakarą važiuojant iš oro uosto) buvo ne koks, tačiau ilgainiui viskas pasikeitė. 2009-aisiais, ką tik baigęs tarptautinio verslo studijas universitete Simon ieškojo naujų galimybių. Pasitaikius progai apsilankyti Lietuvoje vyras ne tik ja pasinaudojo ja, bet ir nusprendė persikelti čia gyventi. Šiandien Simon džiaugiasi sukurta šeima su alytiške Karolina, nuostabia jųdviejų dukrele, o ateitį sieja su Lietuva.

Neretai tenka išgirsti užsieniečius ir pačius lietuvius, kritikuojant lietuvių nacionalinę virtuvę. Neva, kaip galima valgyti rausvos spalvos sriubą arba kimšti bulvių patiekalus, kurie augina mūsų KMI (kūno masės indeksas). Ką apie tai galvoja tikrutėlis prancūzas Simon? „Man labai patinka šaltibarščiai“, – sako pašnekovas. „Man tikrai patiko, aš neišsigandau net spalvos“.

Svečiuose – Simon ir Karolina Naffre

Nepatikėsite, tačiau pokalbio su Vija metu Simon ir Karolina sulaužė kelis labai gajus Lietuvoje stereotipus apie prancūzus. Kokius? Kad sužinotumėte, teks pasiklausyti laidos įrašo. 

Karolina teigia, kad Simon labai dėmesingas sutuoktinis, tačiau tikrai nepersistengia su romantika, nors  jaunai moteriai to visai ir netrūksta. „Nesu romantikos fanatikė“, – teigia Karolina. 

Simon Naffre

Sutuoktiniai atskleidė keletą dalykų, kurie būdingi tik lietuviams arba tik prancūzams. Pavyzdžiui, Simon labai stebina prietarai, kurių dar gausu mūsų kultūroje. Tarkim, pamačius skrendantį gandrą šeima turėtų laukti pagausėjimo, o pavasarį skruzdę pamačius anksčiau nei varlę ar drugelį, reiškia, jog būsi darbštus visus metus. 

Savo ruožtu, Karolina papasakojo, kad pasimetus nuo vyro prekybos centre, ji nei kiek neabejodama žino, kur jį ras. „Kur daugiau rasi prancūzą, jeigu ne duonos skyriuje?“ – juokauja moteris.  Taip, jis mėgsta bagetes ir, kas svarbiausia, moka jas kepti.

Pora mėgsta eksperimentuoti virtuvėje bei kartu gaminti maistą. Todėl nenuostabu, kad Simon išbandė ir baro savininko duonos, tačiau sukūrus šeimą atsisakė šio verslo, nes norėjo stabilesnės veiklos.

Simonas – būgnininkas, groja vienoje Alytaus roko grupėje, o ir pats yra sukūręs sunkiojo metalo grupę. Kokią? Paklausykite laidos įrašo ir sužinosite ir ne tik tai, taip pat sužinosite apie ekstremalius Simon pomėgius, išgirsite poros pažinties istoriją, ateities planus ir sulaužytus stereotipus. 

„Papasakok man“ laida dalinai finansuojama Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo.

Komentarai

komentarai(-ų)