Praėjusią savaitę Lietuvoje elektros importuota rekordiškai daug

Lietuva praėjusią savaitę importavo rekordišką elektros energijos kiekį – 79 proc. visos suvartotos elektros. Palyginti su savaite prieš tai, elektros importuota dešimtadaliu daugiau.

Kaip radijo stočiai „FM99“ sakė elektros perdavimo tinklų tinklų operatorės „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovas Robertas Staniulis, to priežastys yra dvi: importuojama elektra yra pigesnė, nei vietinė, be to vasarą dirbo vienas Lietuvos elektrinės blokas, kuris gamino nemažai elektros ir sumažino importuojamos elektros kiekį.

„Litgrid“ pranešė, kad 52 proc. elektros Lietuvą pasiekė iš Šiaurės šalių, o 48 proc. – iš trečiųjų šalių. Praėjusį savaitgalį buvo importuojama beveik 90 proc. suvartojamos elektros energijos. Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje praėjusią savaitę buvo 51,36 eurų už megavatvalandę. Palyginti su prieš tai buvusia savaite, kaina krito 30 proc., o palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu ji buvo beveik 9 proc. aukštesnė.

Dovilės Balčiūnaitės nuotr.

Dovilės Balčiūnaitės nuotr.

Anot „Litgrid“, palyginti su ankstesne savaite, Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje gamybos apimtis išaugo 88 proc., tačiau Lietuvos elektros gamintojų pasiūla smuko ir biržoje formavosi palyginti aukštos kainos. Nuo šios savaitės vidurio Šiaurės šalių elektros pasiūlą Lietuvoje ir Latvijoje stipriai mažins prasidedantys planiniai tinklų remontai Latvijoje ir Rusijoje. Jie turės įtakos elektros perdavimo jungčių pralaidumui tarp Estijos ir Latvijos – jis mažės daugiau kaip trečdaliu, tai yra 300 MW. Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas praėjusią savaitę vidutiniškai buvo išnaudojamas 98 proc., Lietuvos–Latvijos – 54  proc., Lietuvos–Baltarusijos – 58 proc.

„Litgrid“ atstovą kalbino Dovilė Balčiūnaitė.

Komentarai

komentarai(-ų)