Prasideda kasmetinė akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“: kvies pasitikrinti savo šešėlį

Gegužės 20 d., pirmadienį, Lietuvoje prasideda jau aštuntus metus iš eilės organizuojama akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Šiemet norima raginti piliečius netoleruoti šešėlinės ekonomikos ir kiekvienam tapti pokyčių dalimi.

 

„Akcijos savaitę kartu su skaidrios ir veiksmingos valstybės idėją remiančiomis institucijomis, visuomenės veikėjais, verslo, nevyriausybinėmis bei kitomis organizacijomis Lietuvos miestuose ir miesteliuose skleisime žinią, kad kiekvienas gali tapti pokyčių dalimi. Skatinsime piliečius gilintis ir drąsiai kelti klausimus, kodėl veši šešėlinė ekonomika. Domėtis, kaip ji paliečia mūsų ir aplink mus esančių gyvenimus ir kaip kiekvienas galime prisidėti prie teigiamų pokyčių“, – teigia iniciatyvos „Baltoji banga“ vadovė Monika Banevičiūtė.

Pernai metais šešėlis sudarė beveik 23 proc. Lietuvos BVP – beveik 1 proc. mažiau nei 2017 m. (F. Schneider tyrimų duomenys, 2018). Anot R. Skyrienės, nors pastebimas šešėlio mažėjimas, yra ne viena sritis, kurioje reikėtų pasistiebti.„Valstybinė darbo inspekcija prognozuoja, kad rizikingiausiais ekonominės veiklos sektoriais iki 2020 metų išliks statyba, įvairių paslaugų teikimas gyventojams, didmeninė ir mažmeninė prekyba, transporto priemonių ir motociklų remontas. Ne išimtis ir žemės ūkis bei miškininkystė. Su šiomis sritimis dažnu atveju gali tekti susidurti kasdien. Piliečiams mokantiems visus mokesčius ir verslams sunku konkuruoti su neskaidriais – ši kova nei lygi, nei sąžininga. Reikia keisti žmonių požiūrį į šešėlinę ekonomiką ir mažinti toleranciją jam, nes kiekvienas esame atsakingas už savo ir valstybės gerovę“, – sako Rūta Skyrienė, „Investors’ Forum“ vadovė ir iniciatyvos „Baltoji banga“ tarybos pirmininkė.

Siekdami paraginti pokyčius, akcijos iniciatoriai, skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“ ir „Investor‘s Forum“, vilniečius bei miesto svečius kvies pasitikrinti savo suvokimą ir žinias apie šešėlinę ekonomiką. Gegužės 20-22 dienomis Vinco Kudirkos aikštėje veiks netradicinė VGTU studentų grupės kurta instaliacija „Pasimatuok šešėlį“.Šiemet akciją globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, prie įgyvendinimo aktyviai prisideda LR Prezidentūra, LR Vyriausybė, Valstybinė mokesčių inspekcija, „Sodra“, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Valstybinė ligonių kasa, Valstybinė darbo inspekcija, Užimtumo tarnyba, miestų savivaldybės, jaunimo ir verslo organizacijos.

Akcijos programa 2019 m. gegužės 20–24 d.:

Gegužės 20 d. 8.30 val. LR Vyriausybės ministrai kartu su asociacijos „Investors‘ Forum“ ir skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ nariais, valstybinių institucijų atstovais bendraus su gyventojais bei dalins informaciją, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlio mažinimo Lietuvoje.

Gegužės 20 d. 9.15–10.00 val. viešbutyje „Novotel Vilnius Centre“ LR finansų ministras Vilius Šapoka susitiks su akcijos dalyviais ir kvies pasivaišinti balta kava.

Gegužės 20–24 d. vyks vietos valdžios, verslo, bendruomenės, verslą kontroliuojančių institucijų susitikimai bei kitos iniciatyvos miestų savivaldybėse. Gyventojams bus dalijamos akcijos skrajutės.

Gegužės 20–30 d. Valstybinė darbo inspekcija didžiuosiuose Lietuvos miestuose organizuos daugiau nei 10 renginių „Nešvaistyk ateities – dirbk legaliai“, skirtų jaunimo švietimui apie nelegalų darbą ir konsultavimui dėl sezoninių užsiėmimų.Maloniai kviečiame dalyvauti akcijos renginiuose ir prisidėti prie pokyčių Lietuvoje.

Apie iniciatyvą „Baltoji banga“:

„Baltoji banga“ – skaidraus ir atsakingo verslo ženklinimo iniciatyva, jungianti Lietuvos verslo įmones, skatinančias skaidrią verslo praktiką visuomenėje. Įmonės žymi savo gaminamas prekes, teikiamas paslaugas, įmonių komunikacijos priemones visuomenei pristatomu verslo skaidrumo ženklu „Baltoji banga“.

Daugiau apie projektą: www.baltojibanga.lt

Komentarai

komentarai(-ų)