Prasidėjus pavasariui padaugėja pranešimų apie įsilaužimus

Prasidėjus pavasariui padaugėja pranešimų apie įsilaužimus į sodo namelius bei užmiestyje esančias sodybas: praėjusiais metais užfiksuotos 1983 vagystės įsibraunant į gyvenamąją patalpą.

„Ilgapirščius dažniausiai vilioja sodybose paliktas likvidus turtas: lauke, rūsyje ar garaže esantys dviračiai, įvairūs ūkio rakandai, sodo ir daržo technika. Namo viduje – televizoriai, išmanieji įrenginiai, netgi smulki buitinė technika: mikrobangų krosnelės, kepsninės. Taip pat metalo gaminiai: apdailos detalės, metaliniai suoliukų porankiai. Kitaip tariant, domina viskas, ką galima be didesnio vargo parduoti ir paversti grynaisiais pinigais“, – draudimo bendrovės BTA pranešime cituojama turto draudimo produktų vadovė Dalia Strazdienė.

Ilgapirščius dažniausiai vilioja sodybose paliktas likvidus turtas (asociatyvi nuotr.)

Nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenimis, šių metų sausio mėnesį įvykdyta beveik 150 vagysčių iš gyvenamųjų patalpų. Vasarnamių vagystės, lyginant su įsilaužimais į gyvenamuosius namus, išsiskiria dėl stipriau apgadinamo ir paties nekilnojamojo turto: išdaužiami langai, išlaužiamos durys, apgadinami turėklai.

Draudikų duomenimis, vidutinė nekilnojamajam turtui padaryta žala įsilaužimo metu sodybose ir sodo nameliuose siekia apie 370 eurų.

„Didžiausia problema, kad gyventojai įpratę sodybas ar sodo namelius tarsi „užkonservuoti„- išvažiuoja spalį-lapkritį ir atvyksta tik kitų metų pavasarį, atšilus orams. Savininkai retai įrengia saugos ar stebėjimo sistemas, o dažniau aplankyti atokiau esančius statinius žiemą trukdo ir sudėtingos kelių sąlygos, ir tikrai nepagrįstas nusiteikimas, kad nėra ten ką vogti. Ypač svarbu žinoti, kad vagystės iš sodybų dažnai pasižymi ne tik kilnojamojo turto pasisavinimu, bet ir nekilnojamojo turto suniokojimu“, – teigė D. Strazdienė.

Anot jos, jei sodo namelyje ar sodyboje vagystė nėra pastebima kurį laiką, vagys gali ten sugrįžti ir padaryti dar daugiau žalos: išnešti, jų akimis, vertingesnius baldus, veidrodžius, netgi išmontuoti santechnikos įrenginius, pavyzdžiui, laistymo įrangą.

Kuo seniau padaryti nuostoliai, tuo sunkiau juos įvertinti, nustatyti priežastis, ištirti situaciją, tad svarbu laiku pastebėti nusikaltimą ir kuo greičiau apie jį pranešti.

„Nelankomose sodybose apie įsilaužimą galima nežinoti mėnesiais. Tuomet kur kas sudėtingiau nustatyti priežastis, dažnai su laiku išauga ir nuostoliai. Pavyzdžiui, jei buvo išdaužtas langas ir niekas to nepastebėjo žiemos metu, žalos bus kur kas daugiau, palyginti su laiku įstiklintu langu“, – įspėjo D. Strazdienė.

Vienu efektyviausių vagysčių prevencijos būdų vis dar išlieka saugi kaimynystė – užmezgus ryšį su kaimynais ir sutarus, kad jie periodiškai apžiūrėtų jūsų turtą, galima jaustis gerokai saugiau.

Komentarai

komentarai(-ų)