Klausyti gyvai

12:00 - 15:00

TOP33 naujienos

Prezidentė apie „Lietuvos jūrų laivininkystės“ padėtį: būtina gelbėti jūrininkus, o įmonė vis tiek bankrutuos

Šalies prezidentė kritikuoja bandymą gelbėti ant žlugimo ribos atsidūrusią „Lietuvos jūrų laivininkystę“ (LJL). Pasak šalies vadovės, būtina gelbėti jūrininkus, o ne kišti pinigus į įmonę, kuri vėliau vis tiek bankrutuos.

Papildomai įkišti dar 3 mln. eurų į įmonę, kur valstybė turi tik 56 proc., kur laivai jau neatitinka konkurencingumo kriterijų, kur visiškai aišku, kad vėliau ši įmonė bankrutuos – tikrai negalima, o gelbėti žmones – privalu“, – Vilniuje šiandien pareiškė Dalia Grybauskaitė. Pasak jos, už Susisiekimo ministerijos aplaidumą sumokės visi Lietuvos žmonės. „Visi valstybės piliečiai šiandien susimeta 3 mln. eurų ir sumoka iš savo kišenės už nekompetenciją, už pradelsimą, už negebėjimą valdyti tos įmonės“, – tvirtino prezidentė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentūros nuotr,
Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentūros nuotr.

D.Grybauskaitė sukritikavo Susisiekimo ministerijos gebėjimus spręsti problemas – esą jos valdomos bendrovės į valstybės biudžetą kasmet sumoka vis mažiau dividendų.

Pirmiausiai gelbėti reikėjo žmones ir nelaukti, kol mūsų laivai ir mūsų laivininkystės turtas buvo areštuotas. 2013 metais jau buvo informacija ir buvo kreipimasis į Vyriausybę, kad su šia įmone yra problema. Uždelsta spręsti įmonės problemas, iš 11 laivų liko 5. Susisiekimo ministerijos aplaidumas atvedė prie to, kad šiandien Vyriausybė buvo priversta ieškoti būdų, kurie atrodo galimai neatitinka ES teisės ir prieštarauja mūsų vidaus įstatymams“, – sakė šalies vadovė.

Jos nuomone, su LJL šalies vėliavos laivuose neišnyks.

Mes turime žvejybos laivyną, kuris yra sėkmingas, turime kitus laivus, kurie yra sėkmingi, turime privačias įmones, kurių laivai plaukioja su Lietuvos vėliava. Tai nereiškia Lietuvos laivyno praradimo, o tai reiškia, kad nekompetencija, nelaiku priimti Susisiekimo ministerijos sprendimai šiandien papildomai kainuoja dar 3 mln. eurų“, – sakė D.Grybauskaitė.

Vyriausybei atšaukus „Lietuvos jūrų laivininkystės“ (LJL) bankroto inicijavimą ir nutarus gelbėti įmonę, garantavus už 3 mln. eurų SEB banko paskolą, Konkurencijos taryba perspėja, kad įmonės gelbėjimas „Lietuvos geležinkelių“ dividendų sąskaita gali būti laikomas neleistina valstybės pagalba. Taryba Vyriausybę informavo, kad prieš teikiant valstybės pagalbą, būtina gauti išankstinį Europos Komisijos (EK) sutikimą – priešingu atveju tokia pagalba laikoma neteisėta ir nacionaliniai teismai gali priimti sprendimą, kad pinigai turi būti išieškoti iš gavėjo kartu su palūkanomis. Be to, taryba mano, kad toks veiksmas gali reikšti ir valstybės pagalbą „Lietuvos geležinkeliams“. Todėl taryba siūlo, svarstant sprendimus dėl paramos LJL, atsižvelgti į ES valstybės pagalbos taisykles. Preliminariu tarybos vertinimu, per „Lietuvos geležinkelius“ teikiama valstybės parama LJL galėtų būti pripažinta valstybės pagalba, jeigu valstybė veikia taip, kaip privatus investuotojas nesielgtų.

Viršelyje – „Lietuvos jūrų laivininkystės“ laivas „Venta“. Vladimir Šendrik nuotr.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...