Prezidentė sveikina su Vasario 16-ąja

Prezidentė Dalia GrybauskaiteLietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Vasario 16-osios proga

Mielieji,

Vasario 16-oji – demokratinės Lietuvos gimtadienis.

Prieš 97-erius metus Nepriklausomybės Akto signatarai žengė istorinį žingsnį ir įtvirtino mūsų teisę būti laisviems.

Būkime verti iškovotos Nepriklausomybės, mylėkime ir saugokime savo Tėvynę. Didžiuokimės savo valstybės istorija, kalba ir tradicijomis.

Prisiminkime, kad Lietuva – tai mūsų pareiga ir atsakomybė. Tai mūsų visų namai, kuriuos turime branginti ir puoselėti. Todėl stiprinkime Lietuvą kūrybingumu ir drąsa. Kurkime ją atviromis širdimis.

Ši diena – laisvos Lietuvos ir laisvų jos piliečių šventė. Būkime kartu ir tikėkime savo Tėvyne.

Tegul laisvė skamba, suvienydama lietuvius visame pasaulyje!

Vasario 16_svesk isradingai_didesnis_300x420Su švente Jus visus!

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

———–

Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sulaukė pasaulio lyderių sveikinimų.

Šalies vadovę ir visus Lietuvos žmones pasveikino Jungtinės Karalystės Karalienė Elžbieta II, Kanados generalgubernatorius Davidas Johnstonas, JAV Prezidentas Barackas Obama, Vokietijos Prezidentas Joachimas Gauckas, Airijos, Austrijos, Kinijos, Portugalijos, Italijos, Indijos, Turkijos ir Singapūro vadovai, Saudo Arabijos Karalius Salmanas bin Abdulazizas Al Saudas ir kiti pasaulio lyderiai.

Karalienė Elžbieta II, sveikindama Lietuvos žmones, linkėjo jiems daug laimės, sėkmės ir gerovės.

JAV Prezidentas Barackas Obama pabrėžė, jog Lietuvą ir JAV sieja tvirti draugystės ryšiai ir partnerystė NATO atremiant sudėtingus saugumo iššūkius.

„Iškovojusi Nepriklausomybę Lietuva sukūrė gyvybingą demokratiją ir imasi atsakingo vaidmens transatlantinėse bei pasaulinėse institucijose. Šiandien Lietuva yra svarbi NATO ir ES narė, svariai gina demokratines vertybes JT Saugumo Taryboje. Jungtinės Valstijos labai vertina Lietuvos indėlį ir dar kartą užtikrina savo įsipareigojimą mūsų besitęsiančiai partnerystei. Tikiuosi ir toliau tęsti artimą mūsų šalių draugystę ir bendradarbiavimą“, – rašo JAV Prezidentas savo sveikinimo laiške šalies vadovei.

Vokietijos Prezidentas Joachimas Gauckas pažymėjo, jog Lietuvos ir Vokietijos dvišaliai santykiai bei bendradarbiavimas Europos ir saugumo politikos srityje yra intensyvūs bei pagrįsti tarpusavio pasitikėjimu. Vokietijos vadovas palinkėjo Lietuvos žmonėms geriausios kloties ir laimingos ateities.

Kitų pasaulio valstybių vadovai linkėjo mūsų šalies žmonėms daug sėkmės, laimės, sveikatos ir gerovės.

Komentarai

komentarai(-ų)