Prezidentei įteiktas Karolio Didžiojo apdovanojimas (papildyta foto)

Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei istorinėje Acheno rotušėje įteiktas garbingas tarptautinis Karolio Didžiojo apdovanojimas. „Politikos Oskaru“ vadinamas apdovanojimas Prezidentei skirtas už Lietuvos indėlį siekiant ES vienybės ir visos Europos ekonominio stabilumo.

Acheno žmonių skirtą Karolio Didžiojo apdovanojimą perduodu visiems Lietuvos žmonėms. Tai – mūsų bendrų pastangų įvertinimas tiek kovojant už Lietuvos laisvę ir jos vietą Europoje, tiek įveikiant ekonominę krizę. Š is apdovanojimas yra ir įpareigojimas imtis atsakomybės sutelkti visas šalis ir kartu kurti Europos ateitį„, – atsiimdama apdovanojimą pabrėžė Prezidentė.

Iškilmingoje ceremonijoje pagrindinę sveikinimo kalbą „Laudatio“ sakė Europos Parlamento Pirmininkas Martinas Š ulcas. Apdovanojimą globoja Ispanijos Karalius Chuanas Karlosas I, Belgijos Karalius Albertas II, Didysis Liuksemburgo Kunigaikštis Henris, Austrijos Prezidentas Heinzas Fischeris ir Vokietijos Prezidentas Joachimas Gauckas.

Pasak Lietuvos vadovės, visi europiečiai turi veikti išvien, peržengti savo skirtumus, mokytis vieni iš kitų, įsiklausyti, derėtis ir kartu rasti sprendimus. Š alies vadovės teigimu, Lietuvos žmonės, kurie visai neseniai kovojo už laisvę ir galimybę patiems kurti savo ateitį, puikiai žino, kad ES nėra duotybė, už ją ir vietą joje reikia kovoti. Niekas kitas, tik patys europiečiai gali išspręsti savo problemas. Pasak Prezidentės, Europai šiandien reikia gyventi pagal išgales, siekti socialinio sutarimo, užtikrinti žmonių pasitikėjimą finansų politika, jaunimui sudaryti realias galimybes įsitvirtinti, nes po dvidešimt metų jie stovės prie ES vairo.

Turime investuoti jau dabar, kad stiprintume pasitikėjimą Europa. Turime veikti kartu, nes Europos prigimtis – solidarumas, pagalba vienas kitam, kai iškyla sunkumų. Tačiau solidarumas reiškia ir atsakomybę. Kartu turime priimti sprendimus ir juos įgyvendinti. Briuselis negali visko padaryti už mus„, – pabrėžė Prezidentė.

——–

Kalbėk zinios@fm99.lt

 

Komentarai

komentarai(-ų)