Prezidentūra apie J. Sabatauską yra gavusi ir pasirašytų, ir nepasirašytų skundų

Anot Prezidentės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės, dėl Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininko Juliaus Sabatausko Prezidentūra gavo tiek pasirašytų, tiek nepasirašytų skundų, kurie buvo perduoti patikrinti specialiosioms tarnyboms.

Po Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimo su TTK nariais D. Ulbinaitė teigė, kad Prezidentūrą nuolatos pasiekia informacija apie įvairių asmenų galimai neteisėtas veikas, o visi šie skundai yra perduodami ištirti, J. Sabatausko atveju – Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

Pats J. Sabatauskas sakė iš Prezidentės neišgirdęs, kas jam metė įtarimus galimai darius įtaką generalinio prokuroro skyrimui, tačiau teigė išgirdęs patvirtinimą, kad tai nėra teisėsaugos institucijų pateikta informacija. Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybės saugumo departamentas, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba bei Policijos departamentas paneigė turintys informacijos apie bandymus daryti kokią nors įtaką generalinio prokuroro skyrimui.

Prezidentė susitiko su LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus

Prezidentė susitiko su Teisės ir teisėtvarkos komiteto nariais. (LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ R. Dačkus)

Pasak TTK pirmininko, jis ir kiti lapkričio 3 d. Prezidentės ir Seimo valdybos susitikime paminėti parlamentarai norėtų būti apklausti STT ir sužinoti daugiau apie jiems metamus įtarimus.

Po lapkričio 3 d. Seimo valdybos ir Prezidentės susitikimo, skirto aptarti Generalinės prokuratūros ateities, viešojoje erdvėje pasklido nepatvirtinta informacija, kad šalies vadovė turi medžiagos, jog teisėjai bandė paveikti politikus, tarp jų ir J. Sabatauską, ieškant Generalinės prokuratūros vadovo.

Seimui du kartus atmetus Prezidentės siūlytas generalinio prokuroro kandidatūras, J. Sabatauskas Seime pasiūlė keisti generalinio prokuroro skyrimo tvarką, kandidato teikimo teisę atimant iš Prezidentės ir perleidžiant Vyriausybei. Antradienį Darbo partijos frakcijos Seime siūlymu šių įstatymo pataisų pateikimas svarstymui atidėtas iki kitos savaitės.

ELTA-logo

Komentarai

komentarai(-ų)