Prie arbatos puodelio apie III-IV a. Dzirmiškių pilkapių atkūrimą

Dzirmiškių pilkapynas yra vienas iš didžiausių Alytaus raj. pilkapynų. Pilkapyne yra nuo 14 iki 20 apskritų, 2–5 m skersmens ir 0,2-0,5 m aukščio pilkapių ir viena pailga, 100 m ilgio, 3 m pločio ir 0,5 m aukščio akmenų krūsnis.

Dzirmiskiu Pilkapis 1

 

Projektas, kurį pristatysim kartu su Alytaus kraštotyros muziejaus darbuotojų Artūru Balčiunu ir Tomu Sutkaičiu VŠĮ „Argo studio“ vadovu, vadinasi „III-IV a. Dzirmiškių pilkapių atkūrimas“. Projekto iniciatorius ARGOSTUDIO. Projektas vykdomas kartu su Alytaus kraštotyros muziejumi, padedant archeologams, istorikams ir kitiems mūsų paveldui neabejingiems žmonėms.Dzirmiskiu Pilkapis 4

 

Čia buvusius pilkapius 1983, 1988–1989 m. ištyrė Alytaus kraštotyros muziejus (vadovas E. Svetikas). Jų sampilus juosė akmenų vainikai. Vieno pilkapio vainikas su vadinamaisiais priestatais. Rasti dviejų nedegintų mirusiųjų kapai su įkapėmis. Pilkapiai Nr. 1-2 pilnai ištirti. Laidota iškastoje duobėje, kurios viršus apkrautas akmenimis ir supiltas sampilas. Pilkapiai datuojami III a.-IV a.

Dzirmiskiu Pilkapis 7

 

Komentarai

komentarai(-ų)