Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Miesto Informatorius

Vilniuje prasidėjo Europos Bonsai Asociacijos ir Europos Suiseki Asociacijos kongresas bei Japonijos menų festivalis

Šiandien Vilniuje, LITEXPO parodų rūmuose, prasidėjo 31-asis Europos Bonsai Asociacijos (EBA) ir Europos Suiseki Asociacijos (ESA) kongresas bei Japonijos menų festivalis, kuris vyks visą savaitgalį. Programą galite rasti čia.

Pagrindinės parodos temos: bonsai, suiseki, Japonijos kardai, kimono, kaligrafija, sumi-e, japoniškų sodų, kraštovaizdžio architektūra, interjero dizainas, tapyba ant kriauklių, Noh (teatro kaukės), haiku poezija, arbatos gėrimo ceremonija, japoniška keramika bei tapyba. Taip pat ikebana, Japonijos džiazas, tradicinė japonų muzika, suši gaminimo paslaptys, įvairūs kovos menai. Daugiau nei 100 talentingiausių menininkų iš 20 pasaulio šalių demonstruos savo darbus, varžysis dėl geriausiųjų vardo, vyks jaunųjų talentų konkursai, bei įvairių Japonijos meno šakų demonstracijos, praktiniai užsiėmimai ir paskaitos renginių lankytojams.

vvvvvv

O radijo sotis „FM99“ laidoje „Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ kalbino bonsai meistrą ir japonų kultūros mylėtoją alytiškį Kęstutį Ptakauską. Japoniškais sodais susidomėjęs prieš beveik du dešimtmečius, dabar Kęstutis savo namuose Pirmajame Alytuje yra įkūręs nuostabų japoniško stiliaus sodą ir jį vis puoselėja, yra pelnęs pripažinimą tarp­tau­ti­nė­se ir pa­sau­li­nė­se bon­sai pa­ro­do­se. Savo sode Kęstutis randa viską: gamtą, save, ramybę, tylą, grožį, pilnatvę.

Dieną sutinku medituodamas savo paties sukurtame Ryto Rasos sode, kalbėdamasis su Akmeniu, Medžiu, Vandeniu, Ugnimi, Oru, visu, iš kur atsiranda ir kur pranyksta pasaulis.“ – sako Kęstutis.

Kęstutis Ptakauskas „FM99“ studijoje
Kęstutis Ptakauskas „FM99“ studijoje

Ilgus metus Alytaus miestas svarstė apie Bonsai parko kūrimą, tačiau, miesto vadovams nepritarus, galimybė sukurti bonsai parką prarasta. Dabar ši idėja vėl atgaivinta ir šią savaitę meras Vytautas Grigaravičius susitiko su Pietų Korėjos Bonsai asociacijos pirmininku Sae Won Kim ir Europos Bonsai Asociacijos viceprezidentu Vaclav Novak. Susitikimo metu buvo kalbėta apie viešojo bonsai parko kūrimą Alytuje. Susitikime dalyvavo ir Kęstutis Ptakauskas, kuris turi seną idėją įkurti Japonišką sodą Lietuvoje. Pasak jo, Europoje tokio sodo neturi tik Lietuva ir Latvija.

Kuo japoniškas sodas skiriasi nuo, tarkim, angliško? Kęstutis sako, kad nelabai kuo. Japoniškas sodas – atkartojimas natūralios gamtos, įsiliejimas į ją.

Kęstutis Ptakauskas savo Ryto Rasos sode. Asmeninio archyvo nuotr.
Kęstutis Ptakauskas savo Ryto Rasos sode. Asmeninio archyvo nuotr.

Kur Alytuje būtų įkurtas viešas bonsai sodas? Kęstutis kol kas to neatskleidžia. Bonsai meistro teigimu, sodas užimtų apie pusę hektaro, o jam įkurti tereikia bendrų pastangų – per metus laiko sodą galima įrengti ir jį visiems draugiškai prižiūrėti. Toks sodas, pasak Kęstučio, būtų didelė garbė Alytui.  Sodas pritrauktų ne tik verslininkų investicijas, tačiau ir lankytojų.

Japoniškame sode susilieja vanduo, akmuo ir medis. Kęstučio Ptakausko teigimu, japoniški sodai yra vieni lankomiausių pasaulyje. Jie žavi tuo, kad susilieja su gamta. Šiuo metu įvairiuose Lietuvos miestuose galima rasti po keletą klubų, kurie propaguoja japonišką kultūrą.

Bonsai medeliai
Bonsai medeliai

 

Suiseki menas
Suiseki menas

SRTRF-logo

Kitos naujienos

Alytaus nakvynės namai atsisveikina su savarankiško gyvenimo namų gyventoju: „Išėjo Rimantas Šaparnis, - ...

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėlnetei...

Elayork su atokvėpiu pristato pristato savo naujausią muzikinį kūrinį „Ne Laiku"...

Jau balandžio 19 d., Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje šurmuliuos mokomųjų mokinių bendrovių regi...