„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ – apie jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ įspūdžius po vasaros gastrolių

Alytų garsinantis unikalus Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninis orkestras „Svajonė“, vasarą viešėjęs Didžiojoje Britanijoje, rudenį pasitinka su naujais darbais, siekiais ir viltimis. Šiandien laidoje „Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ orkestrantai ir jų vadovai dalijasi gastrolių įspūdžiais. Juos kalbinome repeticijos Alytaus muzikos mokykloje metu.

Į repeticiją susirinkę „Svajonės“ vaikai sako, kad šis laikas jiems nėra darbas – tai yra malonumas, galimybė pabūti su bendraamžiais ir pabendrauti, gerai praleisti laiką.

Į repeticiją susirinkę „Svajonės“ vaikai sako, kad šis laikas jiems nėra darbas – tai yra malonumas, galimybė pabūti su bendraamžiais ir pabendrauti, gerai praleisti laiką.

Į gastroles vasarą turėjo vykti ir maestro Pranas Stepanovas, deja, gyvenimas nupiešė kitą scenarijų. Orkestro svajonė gastrolės buvo skirtos šio Mokytojo atminimui. Arundelis, Braitonas, Londonas, Krolis – tiek miestų aplankė jaunieji muzikantai, sugrojo 8 koncertus per 6 dienas. Vieni muzikantai kelionės metu buvo „pakrikštyti“ – jiems tai buvo pirmoji ilgesnė kelionė. Kiti džiaugėsi galimybe dar kartą pagroti svečioje šalyje. Didžiausią įspūdį vaikams paliko koncertas Arundelio pilyje.

Pasakodami apie viešnagę Didžiojoje Britanijoje, visi orkestrantai buvo vieningos nuomonės – į namus jie grįžo nors ir pavargę, bet patenkinti tuo, kad gerai sugrojo, o ir publika, kuriai alytiškiai grojo, liko patenkinta ir per koncertus audringai plojo. „Svajonės“ muzikantai džiaugėsi sulaukę pagyrų, kad, būdami dar tokie jauni, jau groja kaip profesionalai. Vieno koncerto metu alytiškiams teko dainuoti su Crawley žvaigždute 13-mete Soliste Daniele Deivis. Dabar ji norėtų aplankyti Alytų.

Jaunimo simfoninis orkestras „Svajonė“. Akimirka iš koncerto Didžiojoje Britanijoje.

Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninis orkestras „Svajonė“. Akimirka iš koncerto Didžiojoje Britanijoje.

Kokie įspūdžiai liko mokytojų širdyse? Klausiame orkestro vadovių Daivos Martikonytės ir Justinos Jočytės-Orinienės bei kontrabosu su orkestru grojančio Ričardo Matulevičiaus.

D. Martikonytė sako, kad gastrolių metu orkestras buvo vieningas kaip niekad. Pasak vadovės, tam įtakos turėjo laikas, kai orkestras neteko Maestro P. Stepanovo. Stipriau ir garsiau nei bet kada anksčiau – tokie buvo „Svajonės“ koncertai Didžiojoje Britanijoje.

J. Jočytė-Orinienė sako, kad ją gastrolių metu labiausiai sužavėjo publika ir koncertų salės. Pasiklausyti „Svajonės“ atėjo seniai matyti draugai, pažįstami, buvę alytiškiai, Alytaus muzikos mokyklos mokiniai, jų tėvai.

Orkestro šį rudenį laukia naujovės. Visų pirma, laukiama naujo dirigento Karolio Variakojo. Laukia ir repeticijos, nauji kūriniai ir koncertai.

Akimirkos iš orkestro gastrolių

Akimirkos iš orkestro gastrolių

A

Akimirkos iš orkestro gastrolių

SRTRF-logo Laidos autorė Vida Grišmanauskienė

Komentarai

komentarai(-ų)