„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ – apie keramikos magiją ir rankų darbo Kalėdinius stebuklus

Ilgėjant vakarams, artėjant žiemos šventėms Loretos galerijoje, Alytuje, apsigyveno nykštukai, gnomai, raudonkepuraitė, fėjos ir kiti pasakų veikėjai. Čia  duris atvėrė keramikės Agnės Šemberaitės darbų paroda „Kartą gyveno“.

Pasakos motyvas menininkės kūriniuose persipina su dabartimi, kasdienybės ženklais, jis aktualiai bei šiuolaikiškai kviečia pamąstyti apie žmogiškąsias vertybes, egzistenciją. Apie parodą, menininkės kūrybines patirtis bei keramiko darbą kalbamės su Agne Šemberaite.

Menininkė subtiliai bei švelniai prisiliesdama prie archajiškos medžiagos – molio, kuria gan moteriškus mažosios plastikos kūrinius. Savo keramiką ji dažnai gausiai dekoruoja glazūromis, piešiniais. Žvilgtelėjus į A. Šemberaitės kūrinius matoma, kad svarbią vietą čia užima linija, detalės, raštai, faktūros.

Untitled

Pasakos motyvas menininkės kūriniuose persipina su dabartimi, kasdienybės ženklais, jis aktualiai bei šiuolaikiškai kviečia pamąstyti apie žmogiškąsias vertybes, egzistenciją.

„Pasakos visais laikais yra labai svarbios. Nors jos kinta, tačiau prisitaiko prie kultūros ir išlieka aktualios, nes pasakose liečiamos bendra-žmogiškos vertybės, kurios nekinta“, – paklausta, kodėl pasirinko būtent pasakų motyvus, sakė A. Šemberaitė.

Agnė Šemberaitė gimė 1972 metais Vilniuje. 1998 m. Vilniaus dailės akademijoje įgijo keramikos magistro laipsnį. Nuo 1995 m. aktyviai dalyvauja parodose bei simpoziumuose. Savo kūrinius menininkė yra pristačiusi įvairiuose Lietuvos miestuose, taip pat Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Italijoje, Kroatijoje, Belgijoje, Turkijoje. Menininkės kūryba Alytuje bus pristatoma pirmą kartą.

„Labai skiriasi skirtingų šalių autorių keramika, bet, manau, žmonėms įdomiausia pamatyti įvairias stilistikas, pamatyti tai, ko pas juos yra mažiau. Lietuvių keramika manau artimiausia italų kūriniams, jiems tas keistas lietuviškas figuratyvas labai įdomus“, – teigė menininkė.

Keramikos kūriniai kalbantys apie mistinius stebuklus, įvykstančius ir šiandieninio žmogaus kasdienybėje. Su jais susipažinti Loretos galerijoje galėsite iki sausio 4 dienos.

Antrasis pokalbis laidoje apie Kūrybines dirbtuves „Papuošk biblioteką Kalėdoms“, vykusias Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje, Interaktyviojoje jaunimo erdvėje. Apie rankomis kuriamus mažus stebuklus ir bendruomenišką akciją pokalbis su dirbtuvių kuratore Indre Griciūnaite.

IMG_0955

Kas girliandą klijavo, kas eglutę karpė ir dar blizgučiais apibarstė – veiklos užteko visiems.

Į Jaunimo interaktyviąją erdvę sugūžėję vaikučiai kūrė šventinius papuošimus, panaudodami senus, nenaudojamus žurnalus bei laikraščius. Kas girliandą klijavo, kas eglutę karpė ir dar blizgučiais apibarstė – veiklos užteko visiems. Kaip teigė dirbtuvių kuratorė I. Griciūnaitė: „Su kolege galvojome, kaip pasipuošti biblioteką Kalėdoms ir pamanėme, jog galima kūrybiškai įtraukti ir vaikučius į šią veiklą. Vaikams ne tik smagu, jie taip pat lavina savo kūrybiškumą, vaizduotę“.

IMG_0951

Kas girliandą klijavo, kas eglutę karpė ir dar blizgučiais apibarstė – veiklos užteko visiems.

Gera ruoštis Kalėdoms ir dovanoti su meile pagamintas staigmenas. Tačiau kartu nepamirškim ir gražiausių pasaulyje dovanų – šypsenos ar gero žodžio artimui.

Agnę Šemberaitę ir Indrę Griciūnaitę kalbino Dovilė Balčiūnaitė.

Laida „Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ kartojama šeštadieniais nuo 19 val.

spaudos-fondas-naujas-61-intern-27

Komentarai

komentarai(-ų)