Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Prie puodelio arbatos – pakalbėkim“ – apie moterų grožio kultą, stereotipus ir pasitikėjimą savimi

Mes MoterysAlytaus kraštotyros muziejuje pristatytas didelio populiarumo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje sulaukęs socialinis projektas – paroda „Mes. Moterys“. Atidarymo renginyje dalyvavo projekto iniciatorės – idėjos autorė aktorė Beata Tiškevič – Hasanova bei fotografė Neringa Rekašiūtė. Šiuo projektu siekiama skatinti teigiamą natūralaus kūno vaizdavimą – todėl parodoje 12 fotografijų, kuriose apnuoginti kūną išdrįso labai įvairaus amžiaus moterys, o šalia fotografijų jų apnuogintos širdys – istorijos ir atviravimai. Parodos autorės publikai atvirai papasakojo linksmų ir graudžių istorijų apie moteris, save bei projekto įgyvendinimą.

Beata TiskevicAktorė Beata Tiškevič – Hasanova:

„Per savo gyvenimo patirtį aš supratau, kad kai viduje jautiesi negerai, yra baimių, neišspręstos problemos, tai ir išorė NETINKA. Tada, kad ir kiek prisidažyčiau, kad ir kaip apsirengčiau, vis tiek veidas kažkoks ne toks“.

Mano mama visą gyvenimą visko bijojo labiau negu aš. Ir kai sakydavau: „tai aš eisiu ten!“ O ji sakydavo: „ne, o kam čia reikia“. Ir kai man sukako 20 metų, aš pradėjau ant jos pykti, nes pagalvojau, kad ir ten nenuėjau ir šitą praleidau, dėl to, kad mane mama sustabdė. Tada supratau, kad daugiau nebeleisiu jokiam žmogui taip daryti, nes aš nebenoriu pykti – noriu pati prisiimti atsakomybę už savo veiksmus. Todėl dėl šitos parodos mažai su kuo tariausi“.

Neringa RekasiuteFotografė Neringa Rekašiūtė: 

„Kai pradėjau fotografuoti, nuotraukose moteris nudailindavau photoshopu, viską išlygindavau… Neslėpsiu, ir toliau taip darau, nes to daugelis nori – nori įsiamžinti labai gražiai, ne veltui už tai moka pinigus. Tačiau tai dažnai tampa  haliucinacija, nes priprantam matyti atvirukinį vaizdą. Tačiau pasaulyje ne vien tik standartai – yra daug įvairaus sudėjimo žmonių, su įvairiomis problemomis. Aš supratau, kad kaip fotografė prisidedu prie tos haliucinacijos ir ji vis didėja. Mano darbai irgi  daro įtaką moterų mąstysenai. Šis projektas man pačiai buvo išsilaisvinimas. Aš pamačiau 12 drąsių moterų, kurios atėjo ir atskleidė kokios yra iš tikrųjų“.

Parodą „Mes. Moterys” Alytaus kraštotyros muziejuje galima apžiūrėti galima iki balandžio 30 d.

SRTRF-logo

 

 

 

Kitos naujienos

Ketvirtadienį vykusiame Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta, kad nuo rugsėjo 1...

Nuo šių metų gegužės 2 d. keičiasi atliekų priėmimo tvarka Alytaus regiono atliekų tvarkymo centr...

Kiekvienais metais sulaukiame šimtų Jūsų nuotraukų su naujai atsivėrusiomis ar iki gyvo kaulo įky...

Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Gabijos Samuščenko (gim. 2006 m.) paiešką, kuri Var...