„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ – Druskininkai kviečia vasarą leisti su M.K. Čiurlioniu

Šiemet jau tryliktąjį kartą į Druskininkus kviečia vasara su M. K. Čiurlioniu. Tarptautinis menų festivalis skirtas unikalios asmenybės 140-osioms gimimo metinėms. Apie tai kalbamės su Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktore, tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“ siela Liucija Stulgiene. Pasak jos, festivalis atveria galimybę pažinti didįjį Lietuvos klasiką ne tik lietuviams, bet ir svečiams. „Mano galva, tai yra svarbiausias Lietuvoj festivalis. <….> jo siekis yra labai patriotiškas ir kilnus.“ – sako ponia Liucija.

Svarbiausi festivalio koncertai bei renginiai vyksta ne tik Druskininkuose, bet ir vietovėse, susijusiose su M.K.Čiurlionio gyvenimu ir kūryba: Vilniuje, Senojoje Varėnoje, Liškiavoje. Dabar jau  „Čiurlionio kelias“ vingiuoja  ir Valkininkuose, Merkinėje, Perlojoje.

Festivalio renginiuose dalyvauja per 200 Lietuvos ir užsienio šalių muzikos atlikėjų, menininkų, muzikologų, dailėtyrininkų, kurių koncertuose, parodose, susitikimuose ir kituose renginiuose apsilanko per 15 000 druskininkiečių ir kurorto svečių.

hfgbh

Vasara su M. K. Čiurlioniu į Druskininkus kviečia jau 13-tą kartą.

Kuo plačiau atveriant Lietuvos ir užsienio šalių žmonėms M.K.Čiurlionio kūrybos fenomeną ir lietuvių kultūros bei profesionaliojo meno versmes, festivaliui kasmet pasirenkamos pačios įvairiausios Druskininkų kurorto erdvės ir festivalio programos įgyvendinimo formos.

Šiemet festivalio programoje – per 40 įvairių renginių: žinomų muzikos atlikėjų – smuikininkės D.Stulgytės-Schmalenberg (Vokietija), pianistų D.Buccio (Italija), R.Zubovo, E.Minkštimo (Lietuva, JAV) rečitaliai, sakralinės muzikos valandos kiekvieną sekmadienio vakarą Druskininkų bažnyčioje, „Čiurlionio kelio“ koncertai Senosios Varėnos, Perlojos, Liškiavos bažnyčiose. Gausu festivalio programoje muzikinių, literatūrinių, tautinės muzikos popiečių. Ypač šių metų festivalis turtingas profesionaliųjų dailininkų parodomis. Bus pristatytos ir veiks M. K. Čiurlionio jubiliejui skirtos dailininkų – tapytojų E.Nalevaikos, S.Jastrumskytės, vitražistės E.Valiūtės, M.K.Čiurlionio faksimilinių darbų, Druskininkų savivaldybės moksleivių piešinių ir rašinių konkursų „Mano kelias link Čiurlionio“ laureatų darbų parodos.

 

Pradžios koncertas – jau liepos 5 dieną Druskininkuose, ir taip kiekvieną sekmadienį iki pat vėlyvesnio rudens kultūros šventė kvies klausytis Čiurlionio, jo amžininkų, šiuolaikinių autorių muzikos.

FESTIVALIO ATIDARYMO ŠVENTĖ DRUSKININKUOSE

Skiriama Valstybės dienai

Liepos 5 d., sekmadienį, 16.00 val. M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje, M.K.Čiurlionio g. 35 Iškilmingas Festivalio atidarymas. Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos suaugusiųjų mišrus choras GAIDA

Liucijos Stulgienės, Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorės Atidarymo žodis

Fortepijono muzikos koncertas, dalyvauja druskininkietis Kristijonas Megelinskas (fortepijonas). Programoje – M.K.Čiurlionis, S.Vainiūnas, F.Schubert, F.Chopin ir kt.

Eglės Valiūtės vitražų Po M.K.Čiurlionio ženklu atidengimas

18.00 val. Gėlės Čiurlioniui. Ceremonija prie paminklo V.Kudirkos gatvėje. Dalyvauja choras GAIDA

19.30 val. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje, Vilniaus al. 1 Sakralinės muzikos valandų ciklas „Čiurlioniškąją stygą palietus“.

Visą festivalio programą rasite www.fm99.lt skiltyje Renginiai.

SRTRF-logo

Komentarai

komentarai(-ų)