„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ – muzika, geri norai ir geras laikas festivalyje „Pupasodis gyvai 2015“

Festivalis „Pupasodis gyvai 2015“ į Gerdos ir Vidmanto Veselgų sodybą Pupasodyje, Alytaus rajone, ateinantį ketvirtadienį sukvies jau šeštąjį kartą. Šiandien laidoje „Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ kalbamės su festivalio viena iš organizatorių Gerda Veselgiene. Kviečiame pasiklausyti.

 

Gerda ir Vidmantas Veselgos. Daivos Liubamirskaitės nuotr.

Gerda ir Vidmantas Veselgos. Daivos Liubamirskaitės nuotr.

Paklausta, kaip atsirado festivalio idėja, Gerda sako: „Kadangi mes įsigijome sodybą, kurioje anksčiau buvo kultūros namai, taip kilo idėja iš pasąmonės, taip sutapo ir taip, vadinasi, turėjo būti.“ Gerda pasakoja, kad, užaugus vaikams, su vyru Vidmantu kartą sėdint prie arbatos puodelio sugalvojo, kad reikėtų pagyvinti sodybos kiemą. Taip ir gimė idėja, kuri išsirutuliojo į gražią tradiciją. Iš pradžių sodybos šeimininkai kvietė draugus ir pažįstamus, vėliau nusprendė, kad šis renginys gali būti ir parama – taip nuspręsta rinkti lėšas onkologiniams ligoniams. Šiais metais nuspręsta remti 9 metų alytiškę Robertą, kuri jau du metai serga onkologine liga.

Akimirka iš anksčiau vykusio festivalio „Pupasodis gyvai“. Gerdos Veselgienės nuotr,

Akimirka iš anksčiau vykusio festivalio „Pupasodis gyvai“. Gerdos Veselgienės nuotr,

Koks gi tai renginys? Jo organizatorė sako: „Šiandieną Pupasodis yra reiškinys. Aš jo nepavadinčiau nei festivaliu, nei koncertu.“ Pas Veselgus kasmet susirenka bendraminčių būrys, kurie klausosi muzikos ir gerai leidžia laiką. Kaip Gerda sako, susirenka ištikimi tiek žiūrovai, tiek muzikantai. Tačiau scena atvira ir naujokams, kurie scenos patirties turi dar nedaug.

Renginio metu bus galima paskanauti bulvinių blynų, atsigaivinti namine gira, vaikai galės nusitapyti savo gyvenimo šedevrą, tėveliai turės galimybę įsigyti Ingridos ir Arūno Vaitkų meno kūrinių. Kasmet Pupasodyje susirenka šeimos su vaikais, renginyje nevartojamas alkoholis. Anot Gerdos, taip rodomas pavyzdys ir vaikams. Be to, norima parodyti, kad sveikata ir alkoholis – du nesuderinami dalykai.

 

Gerdos Veselgienės nuotr.

Gerdos Veselgienės nuotr.

Pakalbinome ir festivalio muzikantus. Jų klausėme, kodėl jie sutinka čia groti ir dainuoti – juk finansinio atlygio čia nėra.

„3A“ įrašų studijos vadovas alytiškis Andrius Abromavičius, dalyvaujantis festivalyje, sako: „Gerų būrys draugų, gera aura ir malonu prisidėti prie gero darbo.“ 

Su grupe „Donna“ muzikuojanti alytiškė Eglė Malinauskienė į Pupasodį vyksta kasmet. Paklausta, kodėl dalyvauja festivalyje, Eglė sako: „Man pati gražiausia yra renginio idėja, kuri traukia ir muzikantus, ir žiūrovus.  Prie šios idėjos prisideda ir Vidmanto bei jo žmonos geri norai ir jų atvirumas įsileisti nepažįstamus žmones į savo namus daug ką pasako ir apie žmones, ir apie patį festivalį <…>“.

Dainininkė Kristina Cibulskė – dar viena dažna festivalio viešnia. Ji taip pat džiaugiasi galėdama prisidėti prie gražios festivalio idėjos. Kristina sako, kad jos indėlis nėra labai didelis, tačiau daug smagiau sudainuoti kelias dainas čia, ant Pupasodžio scenos, nei namuose prie stalo. Tačiau tai ne taip mažai atrodo tada, kai po kelias dainas padainuoja daugiau atlikėjų.

Festivalyje „Pupasodis gyvai 2015“ dalyvaus:

Indrė Launikonytė ir Vladas Kovaliovas (Vilnius), Tadas Pasaravičius su Vilniaus kolegijos džiazo grupe „Tribal Vibe“, Jaunimo grupė iš Nemenčinės „Black Biceps“, Lazdijų meno mokyklos Veisiejų skyriaus akordionistų ansamblis, Jaunimo grupė iš Marijampolės „Sound efects“, Grupė „DaFylk“  (Lazdijai), Kristina Cibulskė (Lazdijai), Eglė Malinauskienė (Alytus), Grupė „Kaprizas“ (Alytus), Andrius Abromavičius su grupe „Andry Abro Band“ (Alytus).

Dar vienas renginys, įtraukiantis bendruomenę ir siekiantis padėti onkologiniams ligoniams – tai „Tėviškės namų“ rengiamos „Vidurnakčio eitynės“, kurios Alytuje vyks rugpjūčio 28 dieną. Šios eitynės skirtos palaikyti bendruomenės narius, susidūrusius su artimojo netektimi, prisiminti mirusius artimuosius ir garbius bendruomenių narius. Šia akcija taip pat siekiama palaikyti Alytuje kuriamų paliatyviosios pagalbos namų (angl. hospice) idėją. VšĮ „Tėviškės namai“ vadovas Eimantas Balaika sako, kad tokie renginiai pakelia žmonių dvasią ir sulaukia teigiamų atsiliepimų bei palaikymo. Juose žmones sujungia muzika, informacija ir noras padėti.

Gerdos Veselgienės nuotr.

Gerdos Veselgienės nuotr.

Laida „Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ kartojama šeštadienį nuo 19 val.

SRTRF-logo

Komentarai

komentarai(-ų)