„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ – pažintis su Alytaus miesto Garbės piliečiais ir Kultūros premijos kandidatais

Šioje „Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ laidoje pristatome Alytaus miesto Garbės piliečius ir Kultūros premijos kandidatus.

Alytaus miesto Garbės piliečiais šiemet tapo kalvis Vytautas Jarutis ir statybos inžinierius Vytautas Remeika.

Kviečiame pasiklausyti pokalbio su Alytaus miesto Garbės piliečiais:

Garbės piliečio vardas Vytautui Jaručiui suteiktas už ypatingus nuopelnus vykdant ilgalaikę sistemingą visuomeninę kultūros veiklą, puoselėjant lietuvių tautinės kalvystės ir kryždirbystės tradicijas bei savo darbais garsinant Alytaus miesto vardą.

Kalvis Vytautas Jarutis „FM99“ studijoje

Kalvis Vytautas Jarutis „FM99“ studijoje

Garbės piliečio vardas suteiktas ir ilgamečiam Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Alytaus apskrities bendrijos pirmininkui Vytautui Remeikai už 50 metų pasiekimus, projektuojant ir statant Alytų.

Vytautas Remeika. Zitos Stankevičienės nuotr.

Vytautas Remeika. Zitos Stankevičienės nuotr.

Alytaus miesto Garbės piliečio regalijos bus įteiktos šiandien Alytaus miesto šventės iškilmingo atidarymo metu 17 valandą.

—–

Radijo stoties „FM99“ klausytojai turėjo puikią progą susipažinti su kultūros ir meno žmonėmis, kuriančiais ir dirbančiais Alytuje – Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premijos kandidatais. Šiemet jų yra net 11. Kultūros premijos laureatai taip pat paaiškės šiandien iškilmingo Alytaus miesto šventės atidarymo metu. Prisiminkime visus kandidatus:

1. Audronė Lampickienė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus pirmininkė, už aktyvią kūrybinę ir ugdymo veiklą, skatinančią ieškoti įkvėpimo senosiose etninės kultūros tradicijose.

2. Rasa Petkevičienė (po mirties), Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės bibliotekos bibliotekininkė, Alytaus ligoninės muziejaus įkūrėja, kraštotyrininkė, už ilgametę kultūrinę ir aktyvią kūrybinę veiklą.

3. Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros centro darbuotojų grupė: Daiva Ivoškienė (vadovė), Ilona Krupavičienė, Vitalija Pankienė, Andrius Dikšas – už virtualios bibliotekos „Gyvenimo stebėtojo užrašai pagal Jurgį Kunčiną“ projekto įgyvendinimą.

4. Spektaklio „Be adreso. Be pavadinimo“ pagal Jurgį Kunčiną kūrybinė grupė: režisierė ir inscenizacijos autorė Inesa Pilvelytė, dailininkė Alfreda Urmanavičienė, kompozitorius Darius Mileris Nojus, scenos judesio konsultantas Petras Lisauskas, videoprojekcijos autorius Vytautas Stanionis – už spektaklio „Be adreso. Be pavadinimo“ sukūrimą.

bgfhgfh

Kultūros premijos kandidatai: (iš kairės į dešinę) Albertas Chazbijavičius, Andrius Abromavičius, Aušrinė Saulevičiūtė ir Audronė Lampickienė

5. Audrius Janušonis, skulptorius, Alytaus dailės mokyklos mokytojas, už aktyvią kūrybinę ir ugdymo veiklą, reikšmingus kūrybinius laimėjimus, puoselėjant Alytaus miesto kultūrą ir garsinant miestą šalyje ir užsienyje.

6. Ilona Kalibatienė, vyresnioji dailės ir keramikos studijos mokytoja, už aktyvią kūrybinę ir ugdymo veiklą, reikšmingus kūrybinius laimėjimus (pateikti 2 pasiūlymai).

7.  Janina ir Vidmantas Ežerskiai, choreografai, Alytaus kūrybinės studijos „Alytaus miestelėnai“ vadovai, už aktyvią kūrybinę veiklą, šokio meno puoselėjimą, etnokultūros, netradicinio žanro – miestietiško folkloro populiarinimą, Alytaus miesto vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje (pateikti 2 pasiūlymai).

8. Jonas Vytautas Pavilonis, chorvedys, chorinės muzikos studijos „Putinas“ vadovas, už ilgametę kultūrinę ir aktyvią kūrybinę veiklą, chorinės muzikos ir tradicijų puoselėjimą.

9. Cirkas „Dzūkija“ (vadovai Jurgita Bujanauskaitė ir Albertas Chazbijavičius) už aktyvią kūrybinę ir ugdymo veiklą, reikšmingus kūrybinius laimėjimus, puoselėjant Alytaus miesto kultūrą ir garsinant miestą šalyje ir užsienyje.

10. Šokių studija „Aušrinė“ (vad. Aušra Saulevičiūtė) už aktyvią kūrybinę ir ugdymo veiklą, reikšmingus kūrybinius laimėjimus, puoselėjant Alytaus miesto kultūrą ir garsinant miestą šalyje ir užsienyje.

11. Andrius Abromavičius, Alytaus miesto himno autorius, kompozitorius, „3A studijos“ vadovas, už aktyvią ir nuoseklią kūrybinę veiklą ir įsimintinus darbus Alytui.

kandidatai:

Kultūros premijos kandidatai: (iš kairės į dešinę) Daiva Ivoškienė ir Ilona Krupavičienė, Janina ir Vidmantas Ežerskiai, Inesa Pilvelytė ir Audrius Janušonis

Naujienos viršelyje – Kultūros premijos ženklas, kurį gamino UAB „Kamėja“.

SRTRF-logo

Komentarai

komentarai(-ų)