„Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ – šeimyninis portretas margutyje – Audronė, Banga ir Saulius Lampickai

Lampickų šeima „FM99“ studijoje

Lampickų šeima „FM99“ studijoje

Šiandien radijo stoties „FM99“ studijoje laidoje „Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ apsilankė  Audronės,  Bangos ir Sauliaus Lampickų šeima. Jų bendra kūrybos darbų paroda penktadienį atidaryta Alytaus miesto teatro mažojoje galerijoje. Renginio metu taip pat pristatyta  knyga „Margučiai kitaip“.

 

Audronė Lampickienė – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus vadovė, sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė, senojo vaško marginimo amato puoselėtoja. Šio amato išmoko vaikystėje iš savo mamos. Audronė – tre­čios kar­tos mar­gu­čių margintoja.

 

Audronė Lampickienė

Audronė Lampickienė

„Margutis – Visatos, gyvybės simbolis, bet mūsų šeimai margutis jau yra tapęs gyvenimo dalimi.“ – sako A. Lampickienė.  Paklausta, kaip pavyksta kiekvieną sykį margutį išmarginti vis kitaip, Audronė sako: „Tai pasidaro savaime.“ Jos teigimu, margučių marginimas padeda nuimti įtampą, atsipalaiduoti ir ramina. Audronei tai – labai malonus, džiuginantis užsiėmimas.

Saulius Lampickas

Saulius Lampickas

Saulius Lampickas – Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, 2005-aisiais jam suteiktas meno kūrėjo statusas. „Margutis man – stebuklas iš amato pusės,“ – sako S. Lampickas.  Jam jo amatas – drožyba – atrodo paprastesnis nei margučių marginimas. „Bandžiau ir aš suvenyrinį margutį padaryti, tą brūkšnelį uždėti, man nepavyko,“ – teigia drožėjas.

 

Banga Lamickaitė

Banga Lampickaitė

Banga Lampickaitė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje studijuoja grafinį dizainą. Jos akvarele tapytų darbų galima pamatyti bendroje parodoje. „Esu Lampickaitė. Bandau sekti tėvų pėdomis,“ – sako Banga. Tačiau Bangai nesvetimas ir margučių marginimas – pirmąjį margutį ji išmargino būdama ketverių. Banga mėgo stebėti, kaip margučius margina mama, ir labai norėjo juos marginti užaugusi, tačiau, kaip pati sako, net nereikėjo užaugti. Tiesa, Banga, kitaip nei jos mama Audronė, margina suvenyrinius margučius.

Alytaus miesto teatro mažojoje galerijoje eksponuojama paroda yra pirmoji Audronės, Bangos ir Sauliaus bendra paroda. Paklaustas, kodėl bendra paroda atidaryta tik dabar, S. Lampickas sako: „Atėjo laikas.

Parodos atidarymo metu taip pat buvo pristatyta knyga „Margučiai kitaip“. „Ši knyga – mūsų visų didelio darbo rezultatas. Daugiausiai prisidėjo Banga, nes ji ir fotografavo, ir maketavo šitą knygą,“ – sako A. Lampickienė. Jos teigimu, parodai pakako visko – ir piešinių, ir margučių, ir drožinių.

Nepraleiskite progos aplankyti parodos ir pamatyti nuostabius darbus. Paroda veiks iki kovo 22 dienos.

Laida „Prie puodelio arbatos. Pakalbėkim…“ kartojama šeštadieniais 19.10 val.

SRTRF-logo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komentarai

komentarai(-ų)