Prienų rajone išaiškintos neteisėta realizacija ir mokesčių nemokėjimu įtariamos įmonės

Tiriantys ekonominius nusikaltimus Kauno kriminalistai, bendradarbiaudami su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, šią savaitę Prienų rajone išaiškino kelias įmones, veikiančias grupėje, kurios galimai ne tik apgaulingai tvarkė apskaitą, bet ir neteisingai teikė duomenis apie gaunamas pajamas bei klastojo duomenis.

Pareigūnai nustatė, kad bendrai įmonės neteisėtai realizavo beveik 2 000 tonų medžiagų. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Kaip teigiama Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pranešime, ikiteisminio tyrimo metu kriminalistai surinko duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad kelių įmonių vadovai jau daugiau nei metus į įmonės buhalterinę apskaitą neįtraukia dalies vykdomų operacijų. Taip pat jie neįtraukia ir dalies darbuotojų užmokesčio bei parduodamos produkcijos gautų piniginių lėšų. Tuo pačiu ir ūkinių operacijų neįformina apskaitos dokumentuose. Tai reiškia, kad ne tik nėra galimybės nustatyti tikslių realizuotos produkcijos kiekių, bet ir tai, kad įmonės galimai siekė išvengti 38 tūkstančius eurų siekiančių mokesčių.

Įmonės įtariamos neteisėtai realizavusios beveik 2 000 tonų medžiagų (Kauno VPK nuotr.)

Ikiteisminio tyrimo metu Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai apskaičiavo, kad vienos iš veikiančių Prienų rajone įmonių realus likutis nuo dokumentinio skiriasi 229 tonomis, o kitos – net 1 672,5 tonos.

Trečiadienį buvo atliktos devynios kratos įmonių grupės patalpose bei atsakingų asmenų gyvenamosiose vietose. Kratų metu kriminalistai, tiriantys ekonominius nusikaltimus, paėmė įvairių dokumentų, kompiuterių bei daugiau nei 12 tūkst. eurų, kurie, įtariama, įgyti neteisėtai. Tą pačią dieną įtarimai dėl nusikalstamų veikų pareikšti toje pačioje įmonių grupėje dirbantiems dviem vadovams, gimusiems 1956 m. ir 1983 m. Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, asmens dokumentų paėmimas bei periodinė registracija policijos įstaigoje.

Kauno apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo, dokumentų suklastojimo. Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Komentarai

komentarai(-ų)