Punioje organizuojamas šiaudinių skulptūrų pleneras

2017 m. rugpjūčio 25  d. Punioje – mažojoje kultūros sostinėje –  nuo 10.00 val. Nemuno kilpų regioninio  parko direkcija organizuoja šiaudinių skulptūrų plenerą.

Skulptūros iš šiaudų  priklauso žemės ir aplinkos meno rūšiai, tai XX a. 7-ame dešimtmetyje atsiradusi postmodernizmo meno srovė. Tai tarsi menininkų dialogas su gamta, naujas požiūris į ją. Kuriant žemės meną ugdomas žmogaus ekologinis sąmoningumas. Žmogus verčiamas įsižiūrėti, įsiklausyti į gamtą, pasijusti jos dalimi, ja grožėtis, puoselėti ir globoti. Žemės meno  darbams reikia daug erdvės, atstumų, natūralių medžiagų.

Punioje organizuojamas šiaudinių skulptūrų pleneras

Tokie kūriniai yra trumpaamžiai, tačiau kiekvienu atveju svarbiausias yra veiklos principas, o ne galutinis fizinis rezultatas.

ŠIAUDINIŲ SKULPTŪRŲ PLENERO PROGRAMA

9.30–10.00    Dalyvių registracija

10.00–11.00  Tautodailininkės Albinos Mackevičienės paskaita apie galimybes dirbti su šiaudais/šienu ir skulptūrų darymo ypatumai.

11.00–17.00  Skulptūrų gaminimas

14.00–14.30  Pietūs

17.00–18.00 Skulptūrų eksponavimas prie Punios piliakalnio.

18.00 Skulptūrų plenero dalyvių pagerbimas.

Tą pačią dieną Punioje vyks ne tik šiaudinių skulptūrų pleneras, bet ir Alytaus rajono bei Nemuno kilpų regioninio parko bendruomenių sąskrydis, Alytaus rajono šeimų šventė (AMS nuotr.)

Alytaus rajono vietos veiklos grupė (VVG), įgyvendindama vietos plėtros strategiją, daug dėmesio skiria aplinkosaugai,  ekologijai, inovacijoms VVG teritorijos mastu. Alytaus rajono teritorijoje  – Punioje –  šiaudinių skulptūrų pleneras  organizuojamas pirmą kartą.

VVG kviečia ir  ragina  Punios  gyventojus ir visas  Alytaus rajone veikiančias  bendruomenines   organizacijas, pavienius asmenis   dalyvauti plenere arba tiesiog pasigaminti  ir savo kieme pasistatyti šiaudinę skulptūrą.

Tą  pačią dieną Punioje vyks  ne tik  šiaudinių skulptūrų pleneras, bet ir Alytaus rajono bei Nemuno kilpų regioninio  parko  bendruomenių sąskrydis, Alytaus rajono  šeimų šventė.

Daugiau informacijos apie dalyvavimo plenere sąlygas surasite Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos interneto svetainėje http://www.nemunokilpos.lt/index.php/home

Komentarai

komentarai(-ų)