„Radijas buvo didelė bažnyčia ir, nebijant žodžio, čia vyko kažkokia magija“ – gimtadieniški FM99 kolegų prisiminimai!

Vienintelė Pietų Lietuvos regione radijo stotis FM99 švenčia 28-ąjį gimtadienį! Prisiminti darbą radijo stotyje pakvietėme buvusius kolegas – klausykite jų įspūdžius!

Pirmą kartą „Alytaus radijo“ šaukiniai eteryje, tuomet UTB 70,4 mHz dažniu (beje, egzistuojančiu iki šiol!), pasigirdo 1993 metų sausio 6 dieną.

Nuo 1997 metų atsirado ir FM99 pavadinimas ir 99,0 Mhz dažnis. Nuo to laiko daug kas įvyko.

Nuolat stengiamės tobulėti ir duoti Jums vis ką nors naujo –  2020-aisiais pakvietėme klausyti pirmąją tinklalaidę su Vija „Papasakok man…“, kurią kviečiame prenumeruoti, pradėjome aktyviai kurti turinį Youtube kanale, kurtį taip pat galite prenumeruoti. Taip pat visai metų gale pradėjome siųsti naujienas tiesiai Jums į pašto dėžutes – užsisakyti naujienlaiškį „Diena su FM99“ galite vienu paspaudimu.

Pasiūlėme ir galimybę prisidėti prie mūsų darbo ir galimybės išlikti nepriklausomais – galite tapti FM99 rėmėju Patreon platformoje!

Per kone trisdešimtmetį radijo stotyje užaugo per šimtą pačių įvairiausių profesijų atstovų bei puikių žmonių, dešimtys žurnalistų, vėliau pakėlusių sparnus į platųjį nacionalinės žiniasklaidos pasaulį. Jų prisminimai:

Tomas Želionis

Tomas Želionis: „Mes gyvenom radijuj, o radijas gyveno mumyse, tai buvo mūsų džiaugsmas. Aš atsimenu, kad radijas buvo didelė bažnyčia ir nebijant žodžio, čia vyko kažkokia magija, čia buvo visa geriausia muzika, prisiminkim prieš 28 metus nebuvo Spotify ar Youtube“  … „Tu Liudai buvai tas reiškinys, kuris kaip magnetas traukei mus“…  Klausykite pokalbį su Tomu!

Tomas Želionis – radijas tada buvo bažnyčia…
Artūras Pugačiauskas

Artūras Pugačiauskas: “Iš tų laikų liko pamatas, visų pirma, meilė muzikai, bendradarbiavimui fainam tokiam, pareigingumas iš tavęs perimtas, supratimas, kad be darbo nieko nebūa. Na, o aišku, jaunystės prisiminimai visiems yra patys gražiausi. Ir tie mūsų laikai, kai dirbom diskotekoj, televizijoj, radijuj, yra tas įvykis, apie kurį dabar galim visiems pasakot.”

Artūras Pugačiauskas ir Valdas Stankevičius
Valdas Stankevičius

Valdas Stankevičius: “Viską prisimenu, ar įmanoma tai pamiršti. Tai ko gero buvo pats nuostabiausias laikotarpis gyvenime. Buvom jauni žmonės, kurie norėjom realizuot save, norėjom kurt, ir radijo stotis suteikė tokias galimybes.” “Atsimenu, kaip mes radijo stotį statėm tikrąja to žodžio prasme, lipom ant stogo, anteną derinom, buvo labai daug gražių momentų, kur darėm kartu, bet pagrindinis variklis buvai Tu”, į Liudą kreipiasi Valdas. „Mes tarpusavyje tave vadinom Tėte“, išduoda paslaptį po trijų dešimtmečių.

Dovilė Lisauskaitė

Dovilė Lisauskaitė: Pradėjau nuo moksleivių laidos, kai jau pribrendau, tada šokau į „Tauškučių skrynelę” ir čiauškėjau su pačiais mažiausiais iki mokyklos baigimo, paskui buvo pertrauka, o tada grįžau “atgal namo”. “Prisipažinsiu, iki šiol kartais sapnuoju, kad sėdžiu FM99 eteryje, mane pasodina prie pulto ir liepia dirbti ir aš suprantu, kad velniai griebtų pamiršau ką kuri knopkė daro, suprantu, kad kažką reikia daryti…”

Dovilė Lisauskaitė ir Tautvydas Tamulevičius
Tautvydas Tamulevičius

Tautvydas Tamulevičius: „Man tai buvo tikrai svarbus ir didelis augimo etapas gyvenime“… „Yra tas paradoksas radijuje, kad tu atsisėdi studijoje prie kompiuterio, prie pulto, prie mikrofono vienas, bet tas suvokimas, kad tavęs klausosi tūkstančiai, jis iš tiesų tokį uždeda at pečių“… “Supratimas apie laiką tikrai yra kitoks, nes niekur kitur sekundžių svarba nėra tokia, kaip čia. Man labiausiai įstrigo tas atsakingas požiūris į žodį ir į tą laiką su klausytoju – tai yra tavo atsakomybė.”

Gintaras Sieniukevičius
Gintaras Sieniukevičius

Gintaras Sieniukevičius: Pavalgyti ar išbėgti į tam tikrą vietą reikėjo reikėdavo ilgesnės dainos – Gary Moore buvo geros dainos, šešios minutės“, laikus, kai nebuvo kompiuterių radijuje prisimena Gintaras. „Kompaktiniai diskai jau buvo mums prabanga, prieš tai grojom kasetes, juostas, liko kelios sekundės iki dainos pabaigos, o dar sukasi juosta“…

Aušra Plonytė
Aušra Plonytė

Aušra Plonytė: “Radijas suteikia išskirtinę galimybę pakalbėt su įvairiais žmonėmis, ne tik Lietuvoje, bet gal ir pasaulyje”… “Kai pasiklausai pirmųjų įrašų, atrodo, o dieve, kaip tą žmogų galėjo leisti į eterį, bet viskas yra praktika ir visko išmoksti ir po to tik tą balsą radijinį atrandi“. „Tampi drąsesnis, nebijai bendrauti, komunikabilesnis”.

Emilis Lingė
PirmasPuslapis Emilis Lingė ir Liudas Ramanauskas FM99
Emilis Lingė ir Liudas Ramanauskas

Emilis Lingė: Praėjo ketveri metai radijo stotyje FM99. Aš puikiai atsimenu pirmąją laidą. Joje pasakiau tik du žodžius. Tai buvo Labas vakaras. Labai bijojau eterio. O tada užtilau iki kitos savaitės, iki kito ketvirtadienio. Taip pirmąkart suskambau laidoje Mes kitokie, ji buvo transliuojama ketvirtadieniais 18 valandą. Paskui įsidrąsinau. O šiaip dirbant radijuje iššūkių netrūksta: prieš kiekvieną interviu, prieš kiekvieną pokalbį vis galvoju, ar pašnekovas bus kalbus. Pavyzdžiui, jeigu suplanuotas 20 minučių interviu, pasiruoši klausimų, kad ir 15. O jei pašnekovas atsakytų į visus tavo klausimus per 3 minutes, ką tada tektų daryt?

Lukrecijus Tubys
Lukrecijus Tubys

Lukrecijus Tubys: “Radijo magija stipresnė už tą šoką, kurį patiri pirmuosius kartus išėjęs į eterį”. „Džiaugiuosi šiuo gimtadieniu, nes tai ir mano nedidelis gimtadienis žurnalistine prasme, su gimtadieniu buvusius ir galbūt būsimus kolegas ir, be abejo, klausytojus“.

https://youtu.be/BxjztBKyKOE
FM99 gyvenimo akimirkos
Spoto“ dovana FM99!

Džiaugiamės gimtadienį švęsdami kartu su savo klausytojais, kurie mums visada buvo, yra ir bus svarbiausi, dėkojame Vygantui už saldžią dovaną ir „Spotui“ už FM99 tortą picos pavidalu!

Komentarai

komentarai(-ų)