„Raštininko baltos rankos“ – galimybė rašyti ant molinių lentelių ir kurti tekstą spausdinimo mašinėle

 

Antano Jonyno memorialiniame muziejuje įvyko edukacinės programos „Raštininko baltos rankos“ paskutinė dalis „Nuo pieštuko iki kompiuterio“. Mokiniai, dalyvavę šioje ir pirmose dviejose edukacinės programos dalyse („Rašau be rašalo“, „Puošnios raidės“) gavo tai patvirtinančius pažymėjimus. Visos Edukacinių užsiėmimų programos metu mokiniams ne tik pristatoma rašymo priemonių istorija, bet taip pat jiems suteikiama galimybė patiems išbandyti rašymo technikas, pavyzdžiui rašyti ant molinių lentelių ar spausdinimo mašinėle.

„Stengiamės viską pateikti tokia forma, kad užsiėmimai nebūtų kaip pamokos mokyklose, o daug įdomesni, linksmesni ir interaktyvesni. Šiais laikais labai sudėtinga vaikams pateikti tam tikrus dalykus ir jais sudominti, todėl mes stengiamės eiti aplinkiniu keliu, žadinti jų domėjimąsi rašto istorija ir tuo pačiu ugdyti jaunų žmonių kūrybiškumą“, – apie edukaciją „Raštininko baltos rankos“ pasakojo jos vedėja Austėja Lovčikaitė.

12290416_10205124472539518_108729832_o

Antano Jonyno memorialinio muziejaus nuotr.

Pirmojoje edukacinės programos dalyje „Rašau be rašalo“ aptariamos tokios rašymo priemonės, kurioms nereikia rašalo: rašymas ant molio ir grifelinių lentelių. Žinoma, mokiniai patys gali išbandyti šias technikas. Antroji dalis – „Puošnios raidės“, joje aptariamos plunksnos variacijos: nuo žąsies plunksnos iki kapsulinio parkerio. Šioje dalyje didelis dėmesys skirtas lavinti rašyseną ir rašyti dailyraščiu. Paskutiniojo užsiėmimo metu („Nuo pieštuko iki kompiuterio“) buvo kalbėta apie pačias vėliausias ir moderniausias rašymo priemones – pieštuką, tušinuką, flomasterius, o taip pat ir spausdinimo mašinėlę.

12311766_10205124472939528_1478170503_o

Antano Jonyno memorialinio muziejaus nuotr.

Svarbu paminėti, jog ši edukacinė programa vyks ir toliau, todėl mokiniai, kurie dar nesuspėjo išbandysi savęs raštininko vaidmenyje, gali tai padaryti. Edukacinių užsiėmimų dalyviai ne tik išgirs naujų dalykų apie jiems gerai pažįstamas rašymo priemones, bet taip pat susipažins su senosiomis rašymo priemonėmis bei jų raida. Užsiėmimų metu mokiniai galės patys išbandyti rašymą įvairiomis technikomis: jiems bus pateiktos įdomios kūrybinės užduotys, padėsiančios ugdyti ne tik rašymo įgūdžius, bet ir kūrybinį mąstymą. Užsiėmimai skirti 1–12 kl. mokiniams. Ši Antano Jonyno memorialinio muziejaus edukacinė programa parengta bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros taryba.

Komentarai

komentarai(-ų)