„Regitra“ įspėja dėl „Facebooke“ įstaigos darbuotojais apsimetančių sukčių

„Regitra“ įspėja dėl feisbuke įstaigos darbuotojais apsimetančių sukčių, siūlančių įsigyti vairuotojo pažymėjimą ar už pinigus išlaikyti vairavimo egzaminus už kitą asmenį. „Regitra“ įspėja, kad gavę pinigus, sukčiai paprastai dingsta – raginama jiems nepatikėti savo asmens kodo, neskubėti vykdyti nurodymų, o apie sukčiavimą pranešti „Regitrai“ arba teisėsaugai.

„Regitra“ įspėja dėl feisbuke įstaigos darbuotojais apsimetančių sukčių, siūlančių įsigyti vairuotojo pažymėjimą

Anot „Regitros“, dažniausiai sukčiai socialiniame tinkle „Facebook“ tokias nelegalias paslaugas siūlo apsimesdami tikrais „Regitros“ darbuotojais: pasisavindami asmens duomenis, jie sukuria netikrą anketą, o tam, kad pasiektų kuo daugiau žmonių, savo pasiūlymus skelbia įvairiose skelbimų grupėse.

„Tokia nelegalia veikla užsiimantys asmenys dažniausiai pasirenka tuos įmonės darbuotojus, kurie nėra užsiregistravę „Facebook“ ir nedalyvauja socialiniuose tinkluose. Taigi, darbuotojui, kurio vardu sukurta anketa, tampa daug sudėtingiau pastebėti jo tapatybės vagystę“, – sako „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Įstaiga primena, kad „Regitroje“ veikianti Antikorupcijos komisija priima anoniminius pranešimus dėl galimo sukčiavimo, nelegalios veiklos, neteisėto įmonės vardo panaudojimo ar kitų įtarimų, pasitvirtinusi informacija perduodama teisėsaugai.

Komentarai

komentarai(-ų)