Rindaugas Žitkauskas – pedagogas, teigiantis, kad gyvenime svarbiausia laisvė ir tiesa

Vija ir Rindaugas


Rindaugas Žitkauskas – pedagogas, dėstantis technologijas, socialinį ir emocinį ugdymą bei mokantis vaikus žaisti šachmatais. Tačiau jaunas mokytojas išsiskiria ne vien tuo, kad dėsto nenuobodžius dalykus, ausyse turi auskarus, vadinamus tuneliais, bet ir savo pasaulėžiūra bei netradiciška gyvenimo patirtimi.


Rindaugas yra pankas. Daug kam dėl informacijos stokos punk subkultūra nepriimtina, tačiau įsigilinus punk idėjos atskleidžia plačią žmogaus pasaulėžiūrą ir laisvės siekį.
Pati pirmoji subkultūra patraukusi Rindaugo dėmesį buvo metalistai. Tuometinis penkiolikmetis užsiaugino ilgus plaukus, pasipuošė odine striuke ir 2 grandinėmis.

Pašnekovo nuomone, šios subkultūros didžiausias trūkumas yra tas, kad ji neturi idėjos, subkultūrą jungia tik muzika.
Tuo tarpu pankų subkultūra pakerėjo jaunuolį, tuomet jau septyniolikmetį, ne tik muzika, bet ir laisvės idėja. „Pankas yra tas, kuris arba randa savo laisvę arba ją susikuria ir įgyvendina“, – teigia Rindaugas.
Į klausimą ar už tai, jog tu pankas kada nors „gavęs į galvą“. Rindaugas atsako: „Aišku, ir ne kartą“. Tačiau jo teigimu, tai dar labiau paskatindavo protestuoti ir siekti laisvės būti kitokiu.
Mokytojas, kuriam yra tekę paragauti gyvenimo skvote (apleistos, apgriuvusios patalpos), pabandyti fryganizmo, šiandien savo gyvenimo atradimais gali pasidalinti su jaunimu.
Paklaustas, ką norėtų palinkėti jauniems žmonėms, ieškantiems naujų vėjų, srovių, galimybės save realizuoti, Rindaugas pasiūlė jaunimui skaityti knygas ir bendrauti su žmonėmis, kurie jas skaito.

Komentarai

komentarai(-ų)