Rinkimai 2019 Alytaus apskrityje – nuo ikiteisminių tyrimų iki elektros atjungimo

 

Savivaldos rinkimuose per trečiadienį ir ketvirtadienį iš anksto balsavo 3,2 proc. rinkėjų – daugiau nei per rinkimus 2015 metais, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys. Prieš ketverius metus per dvi išankstinio balsavimo dienas pareikšti valią atėjo 2,68 proc. rinkėjų. O kokia situacija Alytaus regione kalbėjo  Alytaus miesto  savivaldybės rinkimų komisijos nr.2  pirmininkė Dalia Jezukevičienė ir Alytaus rajono savivaldybės rinkimų komisijos nr.3  pirmininkė Jolita Gruzinskienė.

Alytaus mieste balsavo 1138 , o Alytaus rajone 604 rinkėjai, (asociatyvi nuotr.)

Šiemet aktyviausi buvo Neringos rinkėjai, jų balsavo daugiau nei penktadalis – 22,9 procento. 2015-aisiais iš anksto ten balsavo 5,42 procento. Taip pat šiemet aktyvūs buvo Birštono (beveik 8,9 proc.), Varėnos rajono (7,55 proc.), Lazdijų rajono (daugiau nei 7,4 proc.), Širvintų rajono (beveik 6,9 proc.) gyventojai. Alytaus mieste balsavo 1138 , o Alytaus rajone 604 rinkėjai,Vietos politikai rinkimuose varžosi dėl 1502 mandatų tarybose, iš jų 60 – merų. Dėl sumažėjusio gyventojų skaičiaus šiemet renkama 22 tarybos nariais mažiau nei per praėjusius rinkimus. Dėl savivaldybės tarybos nario mandato varžosi per 13 tūkst. politikų, į merus kandidatuoja per 400. Rinkėjų sąraše yra 2 mln. 458 tūkst. 13 rinkėjų.Iki penktadienio vakaro balsą jau buvo atidavę per 128 tūkst. gyventojų. Balsavimas namuose tęsiasi ir šeštadienį.Rinkimų dieną sekmadienį balsavimas apylinkėse prasidės septintą ir baigsis 20 valandą.

Policija šeštadienį pranešė, kad pradėjo septynis ikiteisminius tyrimus dėl galimų pažeidimų, susijusių su savivaldos rinkimais.Keturi tyrimai atliekami Alytaus apskrityje, du – Vilniaus apskrityje, vienas – Kauno apskrityje.Tyrimai pradėti dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise arba rinkimų dokumento suklastojimo.Policija taip pat surašė keturis administracinių nusižengimų protokolus Alytaus apskrityje – du dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo, po vieną dėl rinkimų tvarkos pažeidimo ir alkoholio vartojimo.Alytaus apskrities policijos pateikiama informacija rodo, kad dalis iš šių pažeidimų nustatyti Lazdijuose.Per išankstinį balsavimą pareigūnams apsilankius globos namuose, įtarimą sukėlė dviejų globos namų gyventojų gebėjimas išreikšti balsavimo valią, kadangi abu asmenys yra sunkūs ligoniai, iš kurių vienas nevaldo rankų ir kojų, o kitas sunkiai orientuojasi aplinkoje, nekalba ir nejuda.Lazdijuose taip pat buvo nustatytas atvejis, kai balsuoti buvo atvežti galimai neblaivūs du vyrai ir moteris, pas moterį rastas lapas su balsavimo pavyzdžiu, kuriame ties vienu iš kandidatų buvo pažymėtas kryželis.  FM99 pasakoja Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Kristina Janulevičienė

Taip pat surašyti keturi administracinių nusižengimų protokolai Alytaus apskrityje: vienas dėl rinkimų ar referendumo agitacijos tvarkos pažeidimo, du dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo, vienas dėl alkoholinių gėrimų gėrimo viešosiose vietose arba neblaivaus asmens pasirodymo viešosiose vietose.

Alytuje policija pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl rinkimų pažeidimų (asociatyvi nuotr.)

Alytaus apskrities policija ketvirtadienį pradėjo tyrimą pagal feisbuke pasirodžiusią informaciją dėl galimo rinkimų tvarkos pažeidimų vienoje iš Alytaus rajono stacionarinės socialinės globos įstaigų. Ikiteisminis tyrimas pradėtas ir Varėnoje – pagal pirminę informaciją, 1963 metais gimęs asmuo išankstiniam balsavimui atvežė kitus tris asmenis ir už tai, kad šie balsuos už nurodytą kandidatą, pažadėjo 20 eurų. Aiškinamasi ir situacija Lazdijuose – policija gavo informacijos, kad nenustatytas asmuo atvežė tris asmenis, kurie turėjo lapelį, jame pažymėta, už ką rinkėjai turėtų balsuoti.

Iš Lazdijų rajono savivaldybės rinkimų komisijos dėl neleistinos agitacijos atleista administracijos direktoriaus deleguota komisijos narė Laima Stankevičienė.Vyriausioji rinkimų komisija penktadienį konstatavo, kad komisijos narė pažeidė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą. Komisijų nariams draudžiama bet kokios formos rinkimų agitacija ar kiti bandymai paveikti rinkėjų valią.Toks sprendimas priimtas „už“ balsavus 11 VRK narių ir vienam buvus prieš.Komisijos narė pašalinta, nes figūruoja nuotraukoje agitaciniame kandidato į merus Artūro Margelio leidinyje bei laikraštyje „Lazdijų žvaigždė“.VRK gavo L. Stankevičienės paaiškinimą, kad nuotrauka daryta jai dar nesant Lazdijų savivaldybės komisijos nare ir nedavus komisijos nario rašytinio pasižadėjimo, o politinei reklamai panaudota be jos žinios.Komisijos nariai argumentavo, kad tokiu atveju L. Stankevičienė turėjo pati imtis priemonių, jog nebūtų dalijami leidiniai su jos nuotrauka, informuoti VRK, tačiau tokių komisijos narės pastangų nefiksuota.VRK taip pat turėjo medžiagą, kad A. Margelio agitacine medžiaga komisijos narė dalijosi savo socialinio tinklo paskyroje.

Komentarai

komentarai(-ų)