Ryšiai su Taivanu, situacija Lenkijoje – praėjusios savaitės karštos temos su europarlamentaru P.Auštrevičiumi

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Praėjusios savaitės karštos temos – Lietuvos ryšiai su Taivanu, šios šalies delegacija Lietuvoje ir Kinijos grėsmė bei Lenkijos situacija. Apie tai plačiau pokalbis su europarlamentaru Renew/Atnaujinkime Europą frakcijos nariu Petru Auštrevičiumi.

„Mes stebime labai įdomų istorinį laikotarpį. Kinijos ekonominė galia, pagal daug vertinimų jau yra pati didžiausia pasaulyje ekonomika. Pasiekę šią ekonominę galią, įtaką pasaulio rinkoms, įtaka pasaulio tiekimo grandinėms ir kadangi Kinija yra autokratiška, o ne demokratiška valstybė, mes ir matome, kad demokratiškas pasaulis staiga susidūręs su tokia galinga autokratiška valstybe ir jos agresija pradeda matyti pasekmes”. – sako P.Auštrevičius. 

Europarlamentaras Petras Auštrevičius

„Matome įdomų pasaulio lūžinėjimo vaizdą, iš vienos pusės Taivanas bando stiprinti savo ryšius, gauti tam tikras garantijas iš civilizuoto pasaulio. Kinija tuo tarpu vilioja, kadangi valstybė yra didžiausia pasaulyje, jai ryšiai yra labai svarbūs, Kinija nori sustiprinti savo įtakas.” – svarsto europarlamentaras, – „Žinant kokią žalą kartais daro Kinijos investiciniai projektai, pavyzdžiui trečiosiose valstybėse, Kinijai reiktų pripažinti, kad jie turėtų plačiau ir geranoriškiau žiūrėti į pasaulio problemas ir įnešti didesnį finansinį įnašą į pasaulio problemų sprendimą.”

Anot P. Auštrevičiaus, Lietuvos ir KInijos santykiai bus labai įdomus žaidimas, o jo rezultatai priklausys nuo to kiek paramos Lietuva gaus iš Europos Sąjungos. 

Praėjusios plenarinės Europos Parlamento sesijos metu buvo priimta rezoliucija apie ES ir Taivano santykius, jų plėtrą. Aiški parama skirta Lietuvai šioje situacijoje. 

Lenkija baudų mokėti nenori

Lenkijos teisingumo ministras Zbigniewas Ziobro pareiškė, kad Varšuva neprivalo mokėti baudas, kurias skyrė Europos Teisingumo teismas – kiekvieną dieną po milijoną eurų.

„Tai yra labai neperspektyvus žaidimas iš Lenkijos pusės. Tokie kategoriški pareiškimai dvigubai skauda, kai galiausiai tenka nusileisti ir ieškoti kažkokio kompromiso. Sprendimas priimtas ir jis rodo, kad situacija tikrai yra rimta. Manau, kad Lenkija baudos mokėjimo niekaip neišvengs, ji bus tiesiog nubraukta nuo ES paramos Lenkijai, o Lenkija yra didžiausia ES paramos gavėja, ji gauna 10 kart daugiau, nei Lietuva.” – pasakoja P. Auštrevičius

Baltarusijos klausimas nepamirštas

Baltarusijos prezidentas vakar apkaltino vakarų šalis ieškant preteksto telkti savo pajėgas prie sienos. 

„Turiu pasakyti, kad šis klausimas tikrai dar nepamirštas, jis jau pakilo į tokį lygį, kad negali būti nepastebėtas. Tai yra gerai, nes iš esmės tai yra parama ir mums, nes mes vieni nesusitvarkytume su tokiu bepročiu diktatoriumi šalia mūsų sienos. Mes šiuo metu ES šį klausimą aptarinėjame, šiuo metu yra ruošiamas penktas sankcijų paketas, jis bus ganėtinai skaudus, nes atrodo jau visų kantrybė baigėsi, visi suprato, kad Lukašenka yra neadekvatus.” – sakė P.Auštrevičius. Klausykite plačiau podkasto epizode.

Laida paruošta bendradarbiaujant su EP frakcija Atnaujinkime Europą/Renew Europe

Komentarai

komentarai(-ų)