Rytoj M. K. Čiurlionio fondas dovanoja spektaklį ir koncertą Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės pacientams

Trečiadienį, liepos 15 dieną M. K. Čiurlionio fondas besigydantiesiems Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje dovanoja labdaringą spektaklį, koncertą ir parodą. Spektaklis 12 valandą bus rodomas ligoninės salėje (Ligoninės g. 12, Alytus). Įėjimas nemokamas.

Mono spektaklis,  parengtas pagal kompozitoriaus ir tapytojo M. K. Čiurlionio laiškus būsimai žmonai, žurnalistei ir politinei veikėjai Sofijai Kymantaitei. Pagrindinį vaidmenį atlieka aktorė Irma Bogdanovičiūtė. Spektaklio metu grieš “VU styginių kvartetas”: Lukas Jonušis (smuikas), Gintė Martutaitytė (smuikas), Martynas Vytas (altas), Liutauras Žilaitis (violončelė).  Taip pat renginio metu bus eksponuojama M. K. Čiurlionio ir jo amžinininkų dailės darbų (reprodukcijų) paroda.

Pilat-Paul-Violin-1
Švietėjiškas projektas “Augame su M. K. Čiurlioniu” skirtas vaikams ir jaunuoliams, tačiau visada pritraukia daug platesnę publiką. Šia iniciatyva M. K. Čiurlionio fondas siekia sergančiuosius gydyti menu, sudaryti jiems sąlygas prisiliesti prie meninės kūrybos ištakų ir paslapčių, pažinti savo šalies kultūros ir istorijos vertybes. Per iškilią kūrėjo M. K. Čiurlionio asmenybę ir jo kūrybinį palikimą tikimasi perteikti žmogaus dvasingumo gelmę, būties išgyvenimų subtilumą.

Jau beveik du dešimtmečius savo veiklą vykdančio M. K. Čiurlionio fondo tęstinis edukacinis projektas “Augame su M. K. Čiurlioniu” vykdomas nuo 2009 metų. Profesionalių jaunų aktorių ir muzikantų kuriami originalūs spektakliai – koncertai patraukliai pristato M. K. Čiurlionio kūrybą bei supažindina su didžiojo menininko asmeninio gyvenimo detalėmis.

 

Komentarai

komentarai(-ų)