Sargo nužudymu įtariami jaunuoliai įtariami ir nužudymu Alytuje

Sargo nužudymu Trakų rajone įtariami jaunuoliai įtariami įvykdę dar vieną nužudymą Alytuje. Kaip skelbia policija, paaiškėjo, kad du iš trijų itin žiauriai sargą nužudžiusių įtariamųjų – 15-metis K. S. ir 20-metis Aurimas Jaruševičius, kartu su dar vienu bendrininku, 25 metų A. G. – nužudė dar vieną vyrą.

47 metų alytiškis buvo ieškomas nuo pernai lapkričio 10 dienos. Vyro lavonas su durtinėmis juosmens ir šlaunies žaizdomis aptiktas šiemet sausio 10 dieną, apie 12 val. Alytuje, Pabalių gatvėje, krūmuose.

Visiems trims įtariamiesiems pareikšti įtarimai dėl šio asmens nužudymo. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Vyro lavonas su durtinėmis juosmens ir šlaunies žaizdomis aptiktas krūmuose (asociatyvi nuotr.)

Be to, nužudymais įtariamas A. Jaruševičius yra kaltinamasis dar vienoje byloje. Kitą savaitę, sausio 29 dieną, Alytaus teisme bus nagrinėjama byla, kurioje A. Jaruševičius ir dar vienas jaunuolis kaltinami viešosios tvarkos pažeidimu.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Tomas Čepelionis BNS yra sakęs, kad teismas ketina rengs nuotolinį bylos posėdį. A. Jaruševičius Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu yra suimtas trims mėnesiams. Sausio 11 dieną suimti buvo ir 15-metis ir kiti du įtariamieji.

Sargo Marijano Siniavskio nužudymu įtariamas buvęs statybvietės ekskavatorininkas vilnietis 19-metis Tautvydas Putys. Prokuroras T. Čepelionis sakė, kad T. Putys anksčiau mėnesį dirbo ekskavatorininku aikštelėje, kur buvo užpultas sargas, jis žinojo, kad aikštelėje laikoma daug kuro. Iš viso buvo laikomos dvi tonos. Skelbta, kad dingo apie 100 litrų kuro.

„Sargą jis pažinojo vienintelis. Sargas jį pažinojo taip pat“, – sakė prokuroras. Manoma, kad T. Putys su draugais atvyko automobiliu į buvusią darbovietę vogti kuro.

„Jie privažiavo prie vagono, o jis (sargas-BNS) išėjo pasiteirauti, kaip sekasi, tada įvyko konfliktas“, – žurnalistams pasakojo prokuroras.

Pasak jo, M. Siniavskis statybvietėje sargu dirbo neoficialiai, o T. Putys anksčiau šioje statybvietėje kasė tvenkinius.

T. Putys anksčiau buvo teistas už chuliganiškus veiksmus. Vaikinai yra draugai, giminystės ryšiai jų nesieja. 15-metis nebuvo nei baustas, nei teistas. Vaikinas mokosi Alytaus profesinio rengimo centre. Policija nužudymą Trakų rajone vadina brutaliausiu nusikaltimu tame rajone, kuro vagysčių būdavo, tačiau žmonės dėl to nebuvo žudomi. Pirminiais duomenimis, dalį pagrobto kuro jaunuoliai supylė į automobilio, kuriuo atvyko, kuro baką. Kur jie padėjo kitą dalį pavogto kuro, dar tiriama.

Miške Varėnos rajone rastas sudegęs automobilis, o jame – žmogaus kūnas.

Lietuvoje už nužudymą gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 metų, arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Už nužudymą asmuo gali būti teisiamas nuo 14 metų. Nepilnamečiams paprastai neskiriama daugiau nei 10 metų laisvės atėmimo.

Kolegos ir artimieji pasigedo vyriškio, kuris naktį budėjo Paluknio seniūnijoje, Mamavio kaime esančioje statybvietėje. Darbo vietoje buvo rasta kraujo Dingusiojo ieškojo kinologai, į orą buvo pakeltas sraigtasparnis.

Komentarai

komentarai(-ų)