Sausasis laikotarpis tampa itin pavojingas

 

Pastaruoju metu Lietuvoje vyrauja karšti ir sausi orai, kurie ypač kelia grėsmę miškams. Kai miškuose taip sausa – net ir mažiausia kibirkštis gali sukelti gaisrą.

Varenos miskas dega

Dar sekmadienį visoje šalyje daugelyje urėdijų vyravo trečios-ketvirtos klasės miškų gaisringumas, tai reiškia, kad gaisrų pavojus išaugęs. Tačiau Valstybinės miškų tarnybos miškų kontrolės skyriaus Alytaus teritorinio poskyrio vedėjas Gintautas Sventickas teigia, kad 3 gaisringumo klasė dar nėra tokia pavojinga, bet pasiekus 5 klasę, jau reikėtų riboti patekimą į miškus.

Vyraujant sausiems orams ir iškilus miškų gaisrų grėsmei Aplinkos ministerija kai kurių savivaldybių prašo apriboti patekimą į miškus. Kalbama apie pietų Lietuvos, Nemenčinės, Vilniaus apskrities miškus ar miškus, esančius arčiau didžiųjų miestų. Miškuose bus iškabinamos lentelės, užtveriami kai kurie keliai, visuomenė bus informuojama per vietinę spaudą. Ar vykdyti ribojimą spręs kiekvienos urėdijos urėdas.

Už draudimo nepaisymą ir lankymąsi miškuose, kai ribojamas patekimas į juos, grės baudos, gaisro sukėlimo atveju – baudos sieks iki dešimties tūkstančių eurų.

Kaip teigia Gintautas Sventickas, bent šiuo metu, būtų netikslinga riboti patekimą į miškus Alytaus rajone, nes rizika dar nėra tokia didelė, bet Lazdijų rajone vis dar išsilaiko 4 klasės grėsmė.

Valstybinės miškų tarnybos vedėjas mielai pateikė ir keletą patarimų, kaip būtų galima išvengti floros ir faunos naikinimo karštuoju laikotarpiu.

Plačiau apie šiuo metu susidariusią pavojingą situaciją klausykite įraše.

Komentarai

komentarai(-ų)