Savaitgalį Alytuje dvi dienas vyks tikra futbolo šventė

Jau šį savaitgalį Alytuje dvi dienas vyks tikra futbolo šventė – Baltijos mažojo futbolo taurės turnyras. Centriniame Alytaus miesto stadione futbolo fanai galės išvysti ne tik Lietuvos, Latvijos ir Estijos mėgėjų rinktines, bet ir stipriausius visų trijų šalių klubus.

Tai bus jau ketvirtasis Baltijos mažojo futbolo taurės turnyras ir antrą kartą jis vyks Lietuvoje. Pirmasis toks vyko inauguraciniais 2015 metais Vilniuje, po to komandos žaidė Taline (2016 m.) ir Rygoje (2017 m.), o šiais metais dėl Baltijos taurės komandos ir rinktinės kovos Alytuje. Čia jas visas pasitiks ir pasveikins Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius, dalyvausiantis atidarymo ceremonijoje.

Turnyras prasidės šeštadienį 12 val. ir tęsis iki sekmadienio vakaro. Baltijos taurės metu stadione susirinkę sirgaliai galės išvysti ne tik gražų ir intensyvų futbolą, bet ir sudalyvauti įvairiuose žaidimuose, ir laimėti prizų, kadangi visą šį renginį ves žinomas futbolo mylėtojas Juozas Liesis.

Reikia pažymėti, kad į Alytų atvykę ar transliacijas įsijungę fanai išvys ne vieną, o net du turnyrus. Kaip jau buvo minėta, dėl Baltijos mažojo futbolo šalių taurės kovos trys Baltijos šalių rinktinės, o dėl Baltijos mažojo futbolo klubinės taurės – dešimt klubų.

Rinktinės tarpusavyje sužais po kartą, o daugiausiai taškų surinkusi rinktinė ir taps čempione. Rungtynės truks du kėlinius po 20 minučių, o visas žaidimas vyks pagal mažojo futbolo taisykles. Tuo metu klubų taurėje komandos bus suskirstytos į dvi grupes po penkias, o dvi daugiausiai taškų surinkusios ekipos iš kiekvienos grupės pateks į pusfinalius. Tiesa, klubų taurėje rungtynės truks 2 kėlinius po 15 minučių. Abiejų taurių žaidybinis formatas vienodas – 6 prieš 6, įskaitant vartininkus.

Lietuvos garbę apginti sieks Lietuvos mažojo futbolo čempionas Kauno „Arsenalas“, vicečempionė Vilniaus „El Dorado“ ekipa, trečią vietą Lietuvos čempionate užėmęs „Rese“ klubas iš Alytaus, kuriam papildomo stimulo suteiks namų aikštė, ir praėjusių metų Baltijos taurės vicečempionai Vilniaus „Eagle Team – Žibinto“ futbolininkai.

Turnyras prasidės šeštadienį 12 val. ir tęsis iki sekmadienio vakaro. Baltijos taurės metu stadione susirinkę sirgaliai galės išvysti ne tik gražų ir intensyvų futbolą, bet ir sudalyvauti įvairiuose žaidimuose

Latvija į Baltijos taurę taip pat atsiveža keturis galingus klubus: pastarąsias dvi Baltijos taures laimėjusią „Nikers“ ekipą iš Kuldygos, Latvijos čempionus „Tukums 2000“ (Tukumas), Latvijos vicečempionus „Amoko/FK 02“ (Ryga) ir šalies bronzininkus „Nica“ (Nyca) futbolininkus.

Du atstovus klubų taurėje turės ir Estija. Tai dvi Talino komandos – Baltijos taurės senbuvė „Cosmos Seniors“ ir debiutantė „Concrete“ komanda.

Klubų taurėje kol kas dominuoja Latvija. Pirmą tarptautinį Baltijos klubų turnyrą laimėjo „Cerber 02“ klubas, o kitas dvi taures iškovojo „Nikers“ ekipa, kuri sau kelią tikslą tapti stipriausia Baltijos šalių mažojo futbolo komanda trečią kartą iš eilės.

Baltijos šalių taurėje tituluočiausia yra Estija. Šios šalies mėgėjų rinktinė laimėjo pirmuosius du turnyrus, bet praėjusiais metais liko paskutinė. 2017 metais čempionų titulą į viršų kėlė svečio teisėmis pakviesta Vokietija, kurios šiais metais nebus.

Lietuvos klubai šiais metais norėtų nutraukti Latvijos dominavimą klubų taurėje. Didžiausią norą tai padaryti išreiškė „El Dorado“ ekipa, kurios vadovas Martynas Rašinskas jaučia, kad komanda yra labai gerai pasiruošusi fiziškai, turės konkurencingą sudėtį ir dėl to taikosi į aukščiausias vietas.

Praėjusiais metais vicečempione tapusi „Eagle Team – Žibinto“ komanda šiais metais savo galimybes vertina kiek atsargiau, o „Arsenalui“ ir „Rese“ ekipoms tai bus debiutas Baltijos mažojo futbolo klubų taurėje, todėl abi komandos dar nežino ko gali tikėtis iš kitų šalių klubų.

Tuo metu Lietuvos mažojo futbolo asociacijos (LMFA) rinktinė, kurios vairą po metų pertraukos susigrąžino legendinis „Žalgirio“ futbolininkas Stanislovas Danisevičius, prieš turnyro pradžią yra nusiteikusi pozityviai ir, mano, kad šiais metais gali mesti rimtą iššūkį dėl čempiono vardo.

Prieš Baltijos mažojo futbolo taurės turnyrą LMFA rinktinė sužaidė net keturias draugiškas rungtynes su Lietuvos komandomis. Po draugiškų rungtynių ciklo S. Danisevičius išliko pozityvus ir pareiškė, kad šių metų rinktinės sudėtis yra tikrai stipri, o galbūt ir stipriausia per visus keturis metus. Į rinktinę pakviesti futbolininkai žaidžia technišką ir intensyvų futbolą.

Kol kas Lietuvos rinktinė Baltijos šalių taurėje nebuvo užėmusi aukštesnės nei trečia vieta, bet S. Danisevičius mano, kad Alytuje jo treniruojami futbolininkai gali tai pakeisti. Daugiausiai vilčių treneris deda į rinktinės lyderį Valentiną Baranovskij (31 metai), kurį vos prieš dvejus metus dar buvo galima išvysti su Marijampolės „Sūduvos“ marškinėliais. Strategas tiki, kad su V. Baranovskio ir kitų žaidėjų pagalba Lietuva gali tapti čempione.

Komentarai

komentarai(-ų)