„Savaitgalio afiša“ – kviečiame pinti vainiką soscinei!

 

Alytus gimtadienio programa – „Vainikas soscinei“

Birželio 14 d. – Penktadienis

11.30 val. Gedulo ir vilties dienai paminėti bus aukojamos Šv. Mišios už Alytaus miestą ir Lietuvos laisvės kankinius Šv. Angelų Sargų bažnyčioje, Savanorių g. 14.

12.30 val. Minėjimas Miesto sode, prie „Nurimusio varpo“. Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos , Putinų gimnazijos ir „Sakalėlio“ pradinės mokyklos meninė kompozicija „Palikti žaislai“, dalyvauja AKKC Politinių kalinių ir tremtinių choras „Atmintis“.

13–19 val. Atminties akcija #IŠTARK# IŠGIRSK# IŠSAUGOK Miesto sode, prie „Nurimusio varpo“. Bus skaitoma tremtinių ir politinių kalinių pavardės, jų likimus liudijantys faktai.

Atminties akcija #IŠTARK# IŠGIRSK# IŠSAUGOK

15 val. Alytaus kraštotyros muziejuje Tarptautinė bonsų paroda „(Ne)pavaldūs laikui 3“

Tarptautinė bonsų paroda „(Ne)pavaldūs laikui 3“

16 val. Didieji Alytaus miesto gimtadienio renginiai prasidės šventine eisena – ji šiemet pajudės nuo Naujosios ir Statybininkų g. sankryžos ir pačioje miesto širdyje, Rotušės aikštėje, per 50 jos dalyvių prisistatys alytiškiams ir miesto svečiams.

18 val. Iškilmingas Alytaus gimtadienio atidarymas Teatro scenoje. Garbės piliečio, kultūros premijų, Alytaus ambasadorių, „Auksinės žurnalistų plunksnos“ laureatų paskelbimą ir apdovanojimą vainikuos unikalus reginys –  150 jaunųjų smuikininkų iš  visos Lietuvos atliks J. Naujalio pjesę „Svajonė“.

 

19.30 val. Dainų slėnio Didžiojoje scenoje naujai nuskambės dvidešimtmetį minintis Alytaus himnas, pradėsiantis koncertą „Jeigu gimei alytiškiu“. Jame sutelktos meninės alytiškių ir iš čia kilusiųjų pajėgos: šokių studija „Aušrinė“, Alytaus jaunimo centro grupės „Just do it“ ir Sausumos pajėgų orkestro bigbendo bendras projektas, taip pat „Movo“, „Nojus band“, „Andy abro band“ „Svaras 409″.

20 val. Birštono kurhauze klausytojus džiugins 10-asis Baltijos gitaų festivalis, kuris nešykštės garsių klasikinės gitaros pasaulio vardų. Pirmajame festivalio koncerte skambės neįtikėtinu greičiu kylančios lenkų žvaigždės ir jau ne vieną dešimtmetį kartu grojančio dueto iš Vokietijos koncertas.

20.30 val. Mažasis Dailidės ežerėlis taps pilnas gyvasties. Pirmą kartą Alytuje bus pastatyta apvali scena. Joje muzikinius sparnus skleis „Baltasis Kiras“ , „I.V.T.G.Y.G.“, „Ministry of Echology“.

22.30 val. Saulei nusileidus, žiūrovai kviečiami stebėti įspūdingo reginio: Dailidės ežero legenda „Užburtas ežeras“ kerės ugnies, šviesos, garsų sinteze. Ją sustiprins Alytuje gimusi Lietuvos folkloro, džiazo ir įvairių kitų stilių dainininkė Rasa Serra ir pučiamųjų instrumentų virtuozas, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.

21 val. “Druskininkų kolonadoje” Dagna acoustic trio. Druskininkai. Dagna – tai vienas geriausių balsų Lietuvoje. Ji yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė, du kartus apdovanota Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus Metų žvaigždutė titulu bei muzikinio televizijos projekto „Lietuvos balsas“ trečios vietos laimėtoja. Dainininkė stebina ne tik savo vokaliniais sugebėjimais, bet ir tuo jog atlieka įvairių stilių muziką: nuo klasikos iki džiazo. Universalumu pasižyminti Dagna ypač mėgsta gyvą muziką, tad savo programą atlieka su profesionalių muzikantų grupe.
Profesionalų grupė klausytojams pristato muzikinę programą, kurioje akustiškai skamba Dagnos dainos, bei šių dienų populiarieji pasauliniai hitai.

Birželio 15 d. – Šeštadienis

10 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centro amfiteatre Lietuvos klasikinės štangos spaudimo su savo svoriu čempionatas. Čempionate sportininkai varžysis jaunių, jaunimo, suaugusiųjų ir veteranų amžiaus grupėse. Organizuoja Lietuvos jėgos trikovės federacija.

Lietuvos klasikinės štangos spaudimo su savo svoriu čempionatas

11 val. Mažojoje scenoje Šilo gatvėje vyks smagus rytmetys „Labas, sraige, kur eini?“. Koncertuos gausios Alytaus jaunimo centro kolektyvų pajėgos, savo programas pristatys muzikos mokykla YAMAHA ir Astos Pilypaitės dainavimo studija, šoks „Dosado“, pasirodys cirkas „Dzūkija“ ir kt. Pievelėje veiks įvairios kūrybinės dirbtuvės, smagiai laiką leisime piešdami, lipdydami, kurdami pasakas, dalyvaudami Gražiausios pasaulio karalaitės rinkimuose. Vaikai susipažins su Pasakų bobute ir Burbulų dėde, į svečius ketina užsukti policijos bičiulis Amsis.

12 val. Alytaus sporto rekreacijos centre Lietuvos lengvosios atletikos daugiakovių čempionatas.

12 val. Menų scenoje prie Mažasios Dailidės ežerėlio susitiks Pasaulio alytiškiai, o žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius gamins dzūkišką baravykienę.

Menų scenoje prie Mažasios Dailidės ežerėlio susitiks Pasaulio alytiškiai

18.30 val. Vakaro koncertas Menų scenoje neabejotinai sukvies mylinčius prisiminimų muziką – scenoje pasirodys alytiškis Albertas Antanavičius-Šekspyras ir Lietuvos roko pradininkai grupė „Aisčiai“. Vėliau seks pažintis su grupe iš Prancūzijos „Parsek“, o muzikinę estafetę perims Alytaus jaunimo centro kolektyvai „Just do it“ ir „Jausmai“.

15 val. Menų scena taps breiko „LT16 – Top Lithuanian Bboys“ kovų arena.

15 val. Mažojoje scenoje Šilo gatvėje festivalis „Dzūkų godos“. Jis suburs Alytaus miesto ir rajono liaudiškos muzikos kapelas, dalyvius iš Neringos, Jiezno, Raudondvario, Vilkaviškio. Festivalio svečiai – bandūristų ansamblis iš Ukrainos. Festivalį vainikuos jungtinis kapelų pasirodymas, skirtas „Dzūkų godų“ pradininko Juozo Karpavičiaus jubiliejui.

Festivalis „Dzūkų godos“

20 val. Dainų slėnio Didžiojoje scenoje koncertuos  itin mėgstamos popscenos grupės ir atlikėjai: „8 kambarys“, Monique, Alanas Chošnau. Vakaro koncertą užbaigs Andrius Mamontovas, po jo vidurnaktį  nuo Baltosios rožės tilto visus pasveikins gimtadienio fejerverkas. Norintys švęsti ilgiau galės tai daryti kartu su DJ Baltic Balcan.

Birželio 16 d. – Sekmadienis

10 val. Jau 12 metus AB mašinų gamykla „Astra“ suburia alytiškius bendram tikslui –  pasivažinėti Alytaus miesto dviračių takais. Šįmet visus – didelius ir mažus – kviečiame į žygį, skirtą AB „Astra“ 90-mečiui. AB „Astra“ ir jos partneris „Pretendentas“, Alytaus profesinio rengimo centras Alytaus miesto gyventojus 2019 m. birželio 16 d. 10 val. kviečia dviračių žygį pradėti nuo Didžiosios Dailidės ežerėlio įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės prie pėsčiųjų ir dviračių tako, A. Baranausko ir Daugų gatvių sankirtos, finišas – AB „Astra“ kiemelyje.

Maršruto metu planuojame aplankyti pačias gražiausias Nemuno pakrantes ir senvagę, dviejuose punktuose sustoti, gauti po specialų lipduką. Maršruto ir dviratininkų žygį prižiūrės ir lipdukus atitinkamuose pažymėtuose punktuose klijuos Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai.

Visus dalyvius, nuvažiavusius visą trasą ir gavusius lipdukus, žygio organizatoriai kviečia į AB „Astra“ kiemelį – jame dviratininkai galės atsigaivinti ir pailsėti. Žygio dalyvių lauks apdovanojimai ir siurprizai. Įsidėmėtina, kad šį kartą planuojama apdovanoti tuos žygio dalyvius, kurie tradiciškai jau keleri metai dalyvauja miesto dienų dviračių žygyje ir turi sukaupę nemažą lipdukų, ženkliukų, dalijamų žygio metu, kolekciją.

AB mašinų gamykla „Astra“ kviečia pasivažinėti Alytaus miesto dviračių takais

11 val. Alytaus sporto rekreacijos centre tęsis Lietuvos lengvosios atletikos daugiakovių čempionatas.

12 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centro amfiteatre turnyro „Savickas Classic“ Lietuvos galiūnų čempionato etapas. Renginys nemokamas

Lietuvos galiūnų čempionato etapas „Savickas Classic“

19 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre XVIII-ojo tarptautinio Dainavos šalies muzikos festivalio atidarymo vakaras. Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertas. Meno vadovas ir dirigentas Modestas Pitrėnas. Diriguoja Robertas Šervenikas, solistė Justina Gringytė (mecosopranas). Didžiojoje salėje. Bilietų kainos 6, 9, 15 Eur (moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems taikoma 50 proc. nuolaida). Bilietai platinami Alytaus kultūros ir komunikacijos centro (Pramonės g. 1 B) bei Alytaus teatro (Rotušės a. 2) kasose

Alytaus kultūros ir komunikacijos centre XVIII-ojo tarptautinio Dainavos šalies muzikos festivalio atidarymo vakaras

Kino teatre „Dainava“:

  • 13 val. Animacinis filmas visai šeimai “Avelės ir vilkai“
  • 15.30 val. Animacinė komedija visai šeimai “Slaptas augintinių gyvenimas 2”
  • 18.15 val. Veiksmo fantastinė komedija “Vyrai juodais drabužiais: pasaulinė grėsmė”
  • 20.30 val. Komedija “Afera”

Komentarai

komentarai(-ų)