Sekmadienį Alytuje pasirodys debiutuojantis Flamenko šokio spektaklis „KARMEN: jei Dievas būtų moteris“

Flamenko FM99 (6)

Šokio spektaklis „KARMEN: jei Dievas būtų moteris“

Šį sekmadienį, kovo 15 d. 18 val. Alytaus miesto teatre vyks flamenko šokio spektaklis „KARMEN: jei Dievas būtų moteris“. Analogo Lietuvoje neturintis „Flamenko šokio teatras“ pirmą kartą Lietuvos žiūrovams pristato naują, ispaniška dvasia ir flamenko ritmais dvelkiančią istoriją apie Karmen ir jos žemiškai dievišką prigimtį.

Plazdantys flamenko šokėjų sijonai atskleis istoriją apie vieną iš daugelio tarp mūsų esančių moterų – Karmen, svajingą, kaprizingą ir tuo pačiu ryžtingą, už savo pasaulį kovojančią ir norinčią pripažinimo.
Kiekviena moteris atpažins savąją Karmen ir norą dėlioti pasaulį pagal save: nuo vidinių savęs paieškų iki buitimi kvepiančių akimirkų.

Spektaklio idėjos autorė, choreografė ir pagrindinio vaidmens atlikėja Sandra Muningytė „La Sandra“, 2012 metais apsigynusi ir įgijusi Ispanijos šokio instituto “Alicia Alonso” scenos menų magistro laipsnį bei studijavusi visame pasaulyje garsioje flamenko meno ir šokio mokykloje “Amor de Dios” (Madridas), pas tokius flamenko virtuozus kaip Maria Juncal, Carmen La Talegona, Alfonso Losa, David Paniagua, Pepa Molina, La Truco, Belen Fernandez, Miguel Canas, Concha Jareno, Nino de los Reyes ir kt. 2012 m. Madrido teatre kartu su kolegomis pristatė eksperimentinį šokio spektaklį „J.S.Bachas: Goldbergo variacijos“.

Flamenko FM99 (5)

Šokio spektaklis „KARMEN: jei Dievas būtų moteris“

Flamenko (isp. flamenco) – jau 18-ajame a. paminėta ispaniško muzikos ir šokių stilius, kuris toks turtingas, kad savyje talpina dar bene 50 skirtingų atšakų. 2010 metais flamenko menas buvo įtraukas į UNESCO paveldo sąrašą. Flamenko viena gražiausių ir ekspresyviausių kūno kalbų, kilusių Ispanijoje, kuria šiandien dalijasi visas pasaulis. Įdomu tai, kad flamenko šokis priskiriamas suaugusių žmonių šokiui, atvirkščiai nei baletas, tad šokėjų amžius ir kūno sudėjimas pats įvairiausias. Flamenko turbūt pirmiausia ir „paperka“ tuo, kad šokdamas gali būti savimi: su savo istorija, dvejonėmis ar šiandienos nuotaika. Juk neretai sakoma, kad flamenko šokį sudaro pusė šokėjo ir pusė aktoriaus.

Spektaklio trukmė – 1 val.

Bilietai platinami ALYTAUS MIESTO TEATRO kasose ir BILIETAI LT http://www.bilietai.lt/lt/event/23984

Daugiau informacijos apie „Flamenko šokio teatrą“ –  www.flamenkosokioteatras.lt

Komentarai

komentarai(-ų)