Sergamumas gripu mažėja, bet Alytuje gripo epidemija dar neatšaukiama

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras informuoja, kad pastarąją savaitę Lietuvoje toliau mažėjo sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Jo duomenimis, nuo gripo šį sezoną mirė jau 11 žmonių.

Vasario 26 – kovo 4 dienomis bendras Lietuvos sergamumo peršalimo ligomis rodiklis buvo beveik 103 atvejai 10 tūkst. gyventojų. Ankstesnę savaitę 10 tūkst. gyventojų teko 123,5 susirgimo. Sergamumas Lietuvoje mažėja trečią savaitę iš eilės.

Pastarąją savaitę mažiausias sergamumo rodiklis registruotas Šiaulių, didžiausias – Klaipėdos administracinėje teritorijoje. Visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyti 142 asmenys, šeši gydyti intensyviosios terapijos skyriuje.

Šiuo metu gripo epidemija paskelbta 28 savivaldybėse: Kauno, Birštono, Alytaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Vilniaus miesto savivaldybėse ir Prienų, Kėdainių, Jonavos, Klaipėdos, Ukmergės, Joniškio, Kazlų Rūdos, Šilutės, Ignalinos, Marijampolės, Telšių, Jurbarko, Kauno, Akmenės, Šakių, Vilkaviškio, Mažeikių, Kretingos, Kaišiadorių, Kelmės rajono, Pagėgių savivaldybėse. Iš viso šį gripo sezoną epidemiją buvo paskelbusios 33 savivaldybės.

Alytaus mieste sergamumas, lyginant su praėjusia savaite sumažėjo 27,9 proc. (FM99 nuotr.)

Vasario 26 – kovo 4 dienomis, palyginus su prieš tai buvusia savaite, sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu Alytaus apskrityje sumažėjo 19,2 proc.

Alytaus mieste sergamumas, lyginant su praėjusia savaite  sumažėjo 27,9 proc., 10 tūkst. gyventojų teko 106,47 atvejo per savaitę. Vaikai iki 17 metų amžiaus sudarė 46  proc. visų sirgusiųjų. Registruoti 92 gripo atvejai, iš jų 26 – iems vaikams. Gripas sudarė 16,6 proc. nuo bendro registruoto ŪVKTI ir gripo atvejų skaičiaus.

Alytaus rajone sergamumas, palyginus su prieš tai buvusia savaite sumažėjo 16 proc. sergamumo rodiklis 10 tūkst. gyventojų siekė –  141,47 atvejo per savaitę. Vaikai iki 17 metų amžiaus sudarė 47 proc. visų sirgusiųjų. Registruoti 77 gripo atvejai, iš jų 15 – ai vaikų. Gripas sudarė 20,7 proc. nuo bendro registruoto ŪVKTI ir gripo atvejų skaičiaus.

Sergamumas, minėtomis infekcijomis, praėjusią savaitę sumažėjo ir kitose apskrities teritorijose: Varėnos rajone – 13,4 proc., Druskininkų savivaldybėje – 5,5 proc., Lazdijų rajone – 10 proc. 9 -ąją savaitę apskrityje iš viso registruoti 256 gripo atvejai, iš jų 63  – ims vaikams.

Komentarai

komentarai(-ų)