Sergamumas peršalimo ligomis vis dar didžiausias Alytaus apskrityje (papildyta interviu)

Alytaus mieste sergamumas, lyginant su praėjusia savaite išaugo 32 proc., 10 tūkst. gyventojų teko 131,30 atvejo per savaitę. Vaikai iki 17 metų amžiaus sudarė 70,5 proc. visų sirgusiųjų. Registruoti 26 gripo atvejai, iš jų 16 – ai vaikų. Gripas sudarė 3,8 proc. nuo bendro registruoto ŪVKTI ir gripo atvejų skaičiaus.

Alytaus rajone sergamumas, palyginus su prieš tai buvusia savaite išaugo 26 proc., sergamumo rodiklis 10 tūkst. gyventojų siekė – 121,69 atvejo per savaitę. Vaikai iki 17 metų amžiaus sudarė 70,9 proc. visų sirgusiųjų. Registruota 10 gripo atvejų, iš jų 9 – iems vaikams. Gripas sudarė 3 proc. nuo bendro registruoto ŪVKTI ir gripo atvejų skaičiaus.

Sergamumas, minėtomis infekcijomis, praėjusią savaitę: Druskininkų savivaldybėje ir Varėnos rajone išliko panašiame lygyje. Labai išaugo sergamumas – 1,8 karto Lazdijų rajone, sergamumo rodiklis 10 tūkst. gyventojų siekė 177,67 atvejus.

Apskrityje 3 – ąją savaitę iš viso registruoti 81 gripo atvejis, iš jų 47 – iems vaikams, 9 vaikai dėl gripo hospitalizuoti į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę.

Sergamumas peršalimo ligomis vis dar didžiausias Alytaus apskrityje

Gripo epidemija skelbiama, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinio gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Gripu galima užsikrėsti nuo sergančio žmogaus. Gripo virusas plinta kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint. Seilių dalelės pasklinda ore, nusėda ant paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę. Žmogus, užsikrėtęs gripo virusu, suserga per 24-72 val. (vidutiniškai 48 val.). Gripui būdinga staigi pradžia, aukšta temperatūra (didesnė nei 38˚C), sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis, silpnumas. Retai pasitaikantys gripo simptomai yra šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas.

Skiepai yra pati veiksmingiausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų; bronchito, plaučių uždegimo, ausų, sinusų, širdies raumens uždegimų ir kitų ligų.

Apsisaugojimui labai svarbios ir nespecifinės priemonės. Rekomenduojama dažnai vėdinti bei valyti patalpas, tinkamai rengtis, neperšalti, aktyviai leisti laisvalaikį, dažnai plauti rankas, daugiau valgyti vaisių, daržovių, vengti kontakto su sergančiais asmenimis, daugiau vaikščioti pėsčiomis.

Komentarai

komentarai(-ų)