Šeštadienį Alytuje karaliaus muzika

 

Gatvės muzikos diena (GMD) – trečio gegužės šeštadienio tradicija, kuomet profesionalūs muzikantai ir mėgėjai išeina į Lietuvos miestų gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Įvairiais muzikos instrumentais (net radiatoriais) jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus, atlieka įvairius su muzika susijusius performansus. Prie gatvės muzikantų po truputį jungiasi ir kiti gatvės kultūros judėjimai. GMD komandos svajonė: laisvos kūrybos, muzikantų, gatvės kultūros ir visuomenės bendravimo šventė.

Viskas prasidėjo 2007 metais, kai dainininkas ir GMD idėjos autorius Andrius Mamontovas Vilniaus muzikantams parašė elektroninį laišką, kviečiantį išeiti groti gatvėse. Nuo to laiko kiekvienais metais Gatvės muzikos dienoje dalyvauja apie 5000 dalyvių. GMD paplito po pasaulio lietuvių bendruomenes užsienyje – šventė vyko Kopenhagoje, Sicilijoje, Paryžiuje, Punske, Los Andžele, Taline, Jorke, Notingeme, Barnslėjuje, Konektikute, Bergene, Insbruke, Londone.

Gatvės muzikos diena vyks ir Alytuje. Kaip sakė renginio organizatorius Tomas Nikulinas: „turėsime tikrą Gatvės muzikos dieną, kuomet Alytaus miesto centre gatvėje muzikuos jauni ir ne tik jauni žmonės. Muzikantai koncentruosis Rotušės aikšėje, veiksmas prasidės 14 val. ir tęsis iki pat 20 val.“

O baigiamasis gatvės muzikos dienos  akordas vyks Alytaus Rotušės aikštėje. Čia pasirodys grupė iš Sankt-Peterburgo ASHES COLLIDE. Tai vienintelis Europos turo pasirodymas Lietuvoje.

Komentarai

komentarai(-ų)