„Ši diena muzikos istorijoje“ – šią dieną pasiklausykime Sam Cooke muzikos, juk Jo gimtadienis!

„Ši diena muzikos istorijoje“sausio 22-oji kalendoriaus lapelyje ryški daugybe svarbių, įdomių įvykių. Kviečiame apie juos sužinoti drauge.

Sam Cooke 1935 – Čikagoje gimė juodaodžių muzikos atlikėjas Sam Cooke (Semas Kukas) ir gyveno iki 1964 m. gruodžio 11 d. Jis buvo R&B, soul ir pop stilių atlikėjas bei dainų autorius. Cooke laikomas vienu iš soul muzikos pradininkų. 1957-1965 metų laikotarpiu Cooke JAV Top 40-uke turėjo net 29 savo singlus. Didžiausiais jo hitais laikomos dainos „You Send Me“, „A Change Is Gonna Come“, „Chain Gang“, „Wonderful World“ bei „Bring It on Home to Me“. Cooke taip pat buvo vienas pirmųjų moderniųjų juodaodžių atlikėjų ir kompozitorių, kuris save išbandė ir muzikos verslo srityje. Jis įkūrė tiek įrašų, tiek leidybos kompanijas ir tokiu būdu tęsė savo veiklą muzikos pasaulyje. Cooke taip pat aktyviai dalyvavo Amerikos pilietinių teisių judėjime.

1960 – gimė australų grupės „INXS“ vokalistas Michael Hutchence (Maiklas Hačensas). Grupė susikūrė 1977-aisiais ir ją sudarė Andrew Farriss’as, Michael’as Hutchence’as, Tim’as Farriss’as, Jon’as Farriss’as, Garry Gary Beers’as ir Kirk’as Pengilly. Vos susikūrusi grupė vadinosi „The Farriss Brothers“, tačiau 1979-aisiais pavadinimas buvo pakeistas į „INXS“. Grupės lyderiu buvo charizmatinė asmenybė, pagrindinis vokalistas Michael’as Hutchence. 1997-ųjų lapkričio 22-ąją jis buvo rastas negyvas Sidnėjaus viešbučio kambaryje. Nustatyta, jog jis nusižudė. Labiausiai „INXS“ buvo žinomi už hitus „What You Need“, „Beautiful Girl“ bei „Need You Tonight“, o taip pat – 1987-ųjų albumą „Kick“.

Billy Preston

1969 – Billy Preston  (Wil­liam Eve­rett „Bil­ly“ Pres­ton) ta­po va­di­na­muo­ju „Penk­tuo­ju bit­lu“. Tuo me­tu gru­pė „Beat­les“ jau bu­vo ant iši­ri­mo slenks­čio. Džo­nas Le­no­nas (John Len­non) pa­siū­lė pri­si­jung­ti penk­ta­jam na­riui, ta­čiau Po­las Ma­kart­nis (Paul McCart­ney) tei­gė, kad ir ke­tu­riems sun­kiai se­ka­si. „Bit­lai“ su B. Pres­to­nu, vie­nin­te­liu pa­pil­do­mu na­riu per vi­są gru­pės is­to­ri­ją, įra­šė al­bu­mus „Ab­bey Road“ ir „Let It Be“.

1989 – grupės „KISS“ nariui Gene Simmons (Džinui Simonsui) ir modeliui Shannon Tweed (Šenon Tvid) gimė sūnus.

2012 – Seal (Silo) ir Heidi Klum (Heidi Klam) pora paskelbė apie sprendimą gyventi atskirai.

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

 

Komentarai

komentarai(-ų)