1972-aisiais įkurtas Niujorko džiazo muziejus – „Ši diena muzikos istorijoje“

„Ši diena muzikos istorijoje“. Birželio 16-oji šou pasaulyje:

The Shadows1942 – gimė gitaristas, grojęs bosine gitara grupėje „The Shadows“ – John Rostill (Džonas Rostilas). Britų instrumentinė rokenrolo grupė, populiarumo viršūnę pasiekusi septintame dešimtmetyje, buvo įkurta 1958 m. Londone, kaip dainininko Cliff Richard pritariamoji grupė, kuri tuomet vadinosi „Drifters“, tačiau vėliau, dėl painiavos su amerikiečių grupe, pervadinta į „Shadows“. Grupę sudarė Hank Marvin (gitara), Bruce Welch (gitara), Jet Harris (bosas) ir Tony Meehan (būgnai). 1960 m. pradžioje Harris ir Meehan pradėjo koncertuoti kaip duetas. Jų vietas užėmė Brian Bennett (būgnai) bei Brian Locking, po to John Rostill (bosai). Praėjus keleriems metams nuo įsikūrimo, grupė ne tik su Cliff Richard, bet ir atskirai, ėmė koncertuoti, leisti albumus, singlus. 1960 m. jų kūrinys „Apache“ užėmė pirmą populiariausių Didžiosios Britanijos dainų sąrašo vietą. 1968 m. grupė surengė koncertinį turą po Japoniją. 1973 m. netikėtai mirė Rostill, tad į grupę priimtas australas John Farrar (gitara, bosas, dainavimas). 1975 m. su daina „Let Me Be The One“ jie atstovo Didžiajai Britanijai „Eurovizijos“ dainų konkurse ir laimėjo antrą vietą, nusileisdami tik „Teach In“. 1990 m. grupę paliko Marvin. 2005 m. su didžiuliu turu po pasaulį „The Shadows“ užbaigė savo sėkmingą karjerą.

1972 – įkurtas Niujorko džiazo muziejus.

1978 – Niujorke įvyko legendinio muzikinio filmo „Grease“ premjera.

1982 – perdozavęs narkotikų mirė 25 metų grupės „Pretenders“ gitaristas James Honeyman Scott (Džeimsas Hanimenas Skotas).

1994 – perdozavęs heroino mirė 26 metų Kristen Pfaff (Kristenas Pfafas) iš grupės „Hole“.

2007 – Didžiosios Britanijos rokeris Rod Stewart (Rodas Stiuartas) per santūrią ceremoniją Italijos Ligūrijos regiono pakrantėje vedė savo sužadėtinę Penny Lancaster (Peni Lankaster).

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)