„Ši diena muzikos istorijoje“ – ar turite savo fonotekoje Elton John albumą „Captain Fantastic and the Brown Dirt Cowboy“?

„Ši diena muzikos istorijoje“. Gegužės 17-oji šou pasaulyje:

1866 – gimė kompozitorius Erik Alfred-Leslie Satie (Erikas Alfredas-Lesly Saty).

1933 – Jimmie Rodgers (Džimy Rodžersas) pradėjo įrašinėti 24 dainų albumus. Po devynių dienų jis mirė būdamas 35 metų amžiaus.

1965 – gimė amerikiečių grupės „Nine Inch Nails“ lyderis Trent Reznor (Trentas Reznoras), dainininkas, dainų autorius, prodiuseris, instrumentalistas, labiausiai išgarsėjęs savo industrial roko projektu „Nine Inch Nails“. Taip pat jis siejamas su grupėmis „Option 30“, „Exotic Birds“ bei „Tapeworm“. 2007-aisiais Reznor‘as nutraukė savo ryšius su leidybine kompanija „Interscope Records“ ir pradėjo veikti kaip nepriklausomas, sutarties neturintis muzikantas. Jau pirmasis Reznor‘o įrašas su „Nine Inch Nails“ – „Pretty Hate Machine“ – sulaukė komercinės sėkmės, po kurios jis išleido dar keletą sėkmingų albumų bei singlų. Jis taip pat dirbo su David Bowie, Adrian Belew ir Saul Williams.

1967 – San Franciske įvyko Bob Dylan (Bobo Dylano) 1965 metų kelionės po D.Britaniją dokumentinio filmo „Don’t Look Back“ premjera.

1970 – gimė pop grupės „New Kids on the Block“ narys Jordan Knight (Džordanas Naitas).

1971 – Niujorko mieste pradėtas demonstruoti miuziklas „Godspell“buvo rodomas 2,124 kartus.

Elton John1975 – išleistas Elton John (Eltono Džono) albumas „Captain Fantastic and the Brown Dirt Cowboy“. Visu skaistumu Elton’o John’o žvaigždė sužibo 7-ojo dešimtmečio pradžioje, kai pagal pardavimus ir populiarumą su juo lygintis negalėjo joks kitas pop muzikos atlikėjas. Nors jis įvardijamas kaip dainininkas ir dainų autorius, per savo karjerą jis buvo kai kuo daugiau – Elton’ui John’ui nebuvo svetima nei soul, nei kantri muzika, nei klasikinės pop baladės ir net progresyvusis rokas. Jo univeralumas, puikios dainų melodijos bei žavūs pasirodymai scenoje padarė jį populiariausiu 7-ojo dešimtmečio atlikėju. Kitaip nei dauguma pop žvaigždžių, John’as sugebėjo išlaikyti savo populiarumą ir nuo 1970-ųjų iki 1996-ųjų jis kiekvienais metais turėdavo savo Top 40 hitą. Per tą laiką jis turėjo laikinų nuosmukių kūryboje ir pardavimuose, ginčų su savo dainų kūrėju Bernie Taupin, taip pat ne kartą kovojo su savo žalingais įpročiais ir patyrė ne vieną viešą skandalą. Bet nepaisant viso to, Elton’as John’as išliko nepaprastai populiariu atlikėju ir daugybė jo dainų, tokių kaip „Your Song“, „Rocket Man“, „Goodbye Yellow Brick Road“ bei „Don’t Let the Sun Go Down on Me“, dabar laikomi pop muzikos kūrinių standartais.

1980 – amerikiečių grupės „Kiss“ būgnininkas ir vokalistas Peter Criss (Peteris Krisas) paliko grupę, ketindamas tęsti solinę karjerą.

1999 – grupė „No Doubt“ padavė į teismą rūbus gaminančią kompaniją „No Fear“, apkaltinusi ją autorinių teisių pažeidimu ir neteisėtu vardo „No Doubt“ naudojimu ant savo produkcijos.

2000 – „The Eagles“ apkaltino Dalaso „Hotel California“ restoraną neteisėtu pavadinimo naudojimu.

 

…geros muzikos niekuomet nebus per daug…

Komentarai

komentarai(-ų)